şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşebilme olasılığı ihtimaller dahilinde olan hede. umarım gerçekleşir de iran halkı üzerinde giydirilmiş olan bu deli gömleğinden bir an önce kurtulur ve özgürlüğüne kavuşur.

not: gelme ihtimali olan mülteciler devrim teşebbüsü bastırılırsa laik iranlılar olacaktır, onların da başımızın üstünde yeri var... tr'deki insan kalitesinin %90'ından daha ileri seviyede olan insanlar bu adamlar...ülkede ki iq ortalamasının yükselişine doğrudan katkıda bulunurlar, bu iranlıları suriyelilerle karıştırmak gibi bir aptallık yapmayın, suriyelilerle karıştırdığınız adamlar dünyada türklerden daha saygı değer bir millet... açın iki pers tarihi okuyun, iranın geçmişini gücünü itibarını bir kurcalayın, belki bir şey öğrenirsiniz... bir ikincisi de şu, suriyeli mültecilerin ülkede barınmasına %100 karşı olan bir insan evladı olarak söylüyorum bunu... iranlı senin her tarafından rezalet akan ülkene gelmek için can atmıyor zaten merak etme, adamlar kendi ülkelerini kurtarmanın peşinde, sende akp laikliği yok ederken "ülkemde mülteci istemiyorum bro" demeye devam ededur. nato kafa nato mermer. adam sanki isveçte yaşıyor da tek sorunu mülteci, olum mülteciye gelene kadar sen önce ülkeni akp'den kurtar bi, akp olmaya devam ettiği sürece mülteci de ülkende olmak istemiyor merak etme. ama daha fenası mülteciler yine kurtulamıyor bu cehennemden zorla alıyoruz adamları bu ülkeye.
  • içimizdeki şeriat sevdalılarını üzecek olaydır. zorla insanları baskı altına almak bir gün patlaması muhtemel bir savaşa sebep verir.

özgürlüğün değerini bilin.
  • donald trump, 'iran'ın bu hükümet karşıtı gösterilere nasıl yanıt vereceğini tüm dünyanın izlediğini' ifade etti.

trump, iranlıların 'rejimin yolsuzluklarından, ülkenin servetinin terörizme mali kaynak sağlama amaçlı kullanılmasından bıktıklarını' söyledi.

abd'nin bu yorumları için iran dışişleri bakanlığı ise 'fırsatçı ve hilebaz' dedi.

israil ulaştırma ve istihbarat bakanı yisrael katz, "iran'ın iç meselelerine karışmıyoruz ancak iran halkının "özgürlük ve demokrasi mücadelesini" kazanmasını gönülden temenni ediyorum" dedi.

israil başbakanı, "iran halkının özgürlük ve "demokrasi mücadelesini" kazanması halinde israil ve bölge geneline yönelik tüm tehditlerin ortadan kalkacağını" savundu.
  • türkiye 'de yobazlar devrim yapacak , millet iran'ın derdine düşmüş.

bırakın sağı solu da şu ülke için uğraş verelim.
  • güçlü, laik bir lider çıkartmadan bu protestoların bir devrime dönüşmeyeceği, dönüşse ve bastırılamasa bile amerika tarafından kullanılacağını düşünüyorum.

baştan söyleyeyim, şuna kesinlike katılmıyorum. büyük resim falan diyenler var, amerika bu olayları kışkırtıyor falan tamam ama amerika bizzat bu olayları düzenlemiyordur. az önce nevşin mengü'nün beğendiği ve rt ettiği bir twit gördüm ve oldukça haklı. aşağı yukarı "eğer orta doğu'da her protesto ve gösteriyi cia veya mossad kaynaklı görüyorsanız size o bölgelere gidip belli bir zaman orada yaşamanızı öneriyorum. fikirlerinizin düşündüğünüzden hızlı değiştiğini göreceksiniz." şeklindeydi. bunu yazan gazeteci ya da her neyse işte, o kadar haklı ki.

şöyle örnek vereyim. kemalist baskı zulüm diyen dindar ya da dincisi artık her neyse ya da dinci baskı zulüm diyen kemalist, demokrat ya da işte karşıt olarak ne yer alıyorsa bu görüşten kişilere bile ülkemizdeki düzey ağır geliyor. iran'da yaşananları düşünebiliyor musunuz? bir an kendinizi iran'da yaşayan bir insan olarak düşünün. böyle bir ışık görülse şu baskıcı rejimden kurtulmaya yönelik, kendinizi sokağa atmaz mıydınız? tabi atmayacak biatçılar da gırladır ülkemizde.

bu iş göründüğü kadar basit değil yani. bir halk, özgürlüğünü istiyor. hele bazı salaklar hala pkk, pjak diyor ki onlara bir şey diyemiyorum. adamların kendi cumhurbaşkanları çıkıp "halkı anlıyorum" diye açıklama yaptı siz hala büyük resim çizmeye devam...
  • yarın irandan da 20 milyon mülteci gelince bu iranlılar iğrenç her yeri ele geçirdiler diyecek tipler yorum yapmaya başlamış.
  • iran halkı esaretin 38. yılında özgürlük için, emeklerinin karşılığını alabilmek için ve zorlu yaşam şartlarına maruz bırakıldıkları için direniyor. #direniran
  • amerika destekli bir devrime inanmak bariz eşşekliktir. o yüzden bunun adı devrim değil eşeklere özel tiyatrodur.