şükela:  tümü | bugün
 • içimizdeki şeriat sevdalılarını üzecek olaydır. zorla insanları baskı altına almak bir gün patlaması muhtemel bir savaşa sebep verir.

  özgürlüğün değerini bilin.
 • türkiye 'de yobazlar devrim yapacak , millet iran'ın derdine düşmüş.

  bırakın sağı solu da şu ülke için uğraş verelim.
 • güçlü, laik bir lider çıkartmadan bu protestoların bir devrime dönüşmeyeceği, dönüşse ve bastırılamasa bile amerika tarafından kullanılacağını düşünüyorum.

  baştan söyleyeyim, şuna kesinlike katılmıyorum. büyük resim falan diyenler var, amerika bu olayları kışkırtıyor falan tamam ama amerika bizzat bu olayları düzenlemiyordur. az önce nevşin mengü'nün beğendiği ve rt ettiği bir twit gördüm ve oldukça haklı. aşağı yukarı "eğer orta doğu'da her protesto ve gösteriyi cia veya mossad kaynaklı görüyorsanız size o bölgelere gidip belli bir zaman orada yaşamanızı öneriyorum. fikirlerinizin düşündüğünüzden hızlı değiştiğini göreceksiniz." şeklindeydi. bunu yazan gazeteci ya da her neyse işte, o kadar haklı ki.

  şöyle örnek vereyim. kemalist baskı zulüm diyen dindar ya da dincisi artık her neyse ya da dinci baskı zulüm diyen kemalist, demokrat ya da işte karşıt olarak ne yer alıyorsa bu görüşten kişilere bile ülkemizdeki düzey ağır geliyor. iran'da yaşananları düşünebiliyor musunuz? bir an kendinizi iran'da yaşayan bir insan olarak düşünün. böyle bir ışık görülse şu baskıcı rejimden kurtulmaya yönelik, kendinizi sokağa atmaz mıydınız? tabi atmayacak biatçılar da gırladır ülkemizde.

  bu iş göründüğü kadar basit değil yani. bir halk, özgürlüğünü istiyor. hele bazı salaklar hala pkk, pjak diyor ki onlara bir şey diyemiyorum. adamların kendi cumhurbaşkanları çıkıp "halkı anlıyorum" diye açıklama yaptı siz hala büyük resim çizmeye devam...
 • yarın irandan da 20 milyon mülteci gelince bu iranlılar iğrenç her yeri ele geçirdiler diyecek tipler yorum yapmaya başlamış.
 • iran halkı esaretin 38. yılında özgürlük için, emeklerinin karşılığını alabilmek için ve zorlu yaşam şartlarına maruz bırakıldıkları için direniyor. #direniran
 • amerika destekli bir devrime inanmak bariz eşşekliktir. o yüzden bunun adı devrim değil eşeklere özel tiyatrodur.