şükela:  tümü | bugün
  • daha evvel maç izlediği için tutuklanan ve bunun için intihar eden kadının olduğu ülkede bayrağını alan, formasını giyen kadınlar maç izlemeye koştular ve hepsi çok heyecanlı.

yanı başımızdaki bir ülke için tarihi bir gün.

görüntüler gözleri yaşartıyor. size sadece kadın olduğunuz için zulmeden (ve uzantıları bizim memleketimizde de bol miktarda bulunan) kafanın allah tez zamanda belasını verir umarım.

https://twitter.com/…ish/status/1182575640677105665

ayrıca; (bkz: beyaz çarşamba)
  • aynen aynen süper olay. şimdi birazdan gelir meriçler savunur bunu.
  • erkek olmayan tribunde izleyebilmişler o da tek maç.

bu islamcılar çıkarları tehlikeye girince hemen dini imanı unutuyorlar. normalde günah ve yasak değil mi? gavur fifa federasyondan atarım diyince nasıl da dini imanı bir kenara birakıyorlar hemencecik. para daha onemli tabi dinden.

tutarsız, goz boyamaya ve fifa yaptırımlarını otelemeye yarayan mizanse aktivite.
  • iran ovucusu social justice warrior'lari dehsete dusurmus olan gerceklik. halbuki iran'i daha yeni ovup de gelmislerdi, yok sanati cok guzel, yok sinemasi cok guzel, yok edebiyati sahane.

suudi arabistan'da kadinlar araba kullanmaya basladi, iran'da kadinlar futbol maci izlemeye basladi. yil da bu arada 2020. nihayet caga ayak uydurmaya basladilar.
  • bu tip olaylardan sonra, türkiye cumhuriyeti vatandaşları mustafa kemal atatürk'ün ne kadar büyük bir insan ve lider olduğunu bir kez daha anlamalı.

orta doğu cehaletinin kadınlara henüz bugün lütfettiği şeyleri, daha avrupa devletleri bile vermeden önce türk kadınlarına vermiştir. o vefat ettikten sonra son hız onun hedefinde gitseydik, şimdi dünyanın en medeni, en iyi ekonomisine sahip, üreten, dünyaya öğreten, dünyanın en eğitimli ve en düşük suç oranına sahip bir ülke olurduk.

yaşarken başardıkları, "insan"ın medenileşmesine verdiği değer, çiftçiye, işçiye verdiği değer, açtığı fabrikalar, eğitim ve öğretim hamlesi...

sonrasında ülkeyi geri götürmek için her şey yaptılar. ama mustafa kemal atatürk kısa sürede türkiye'yi o kadar ileri taşımıştı ki, bugün halen çabalasalar da türk insanını o orta doğu bataklığına döndüremiyorlar.
  • muhtesem olay, 14. yuzyildan 15. yuzyila giris yaptilar. hizli ilerleme katediyorlar. ben takdir ettim. 5 yuzyillik isleri kaldi dunyaya yetismeye...
  • tarihin çarkı dönüyor. aynı dünyanın bir yerinde kadın yaşamın tam ortasındayken bir yerinde kenara atılamıyor.
    hele iran gibi kadın üretimin içindeyken stada sokmayacağım diyenler öyle ya da böyle kaybedecekler.
  • bu iranlı karılar bizimkilerden farklı sanırım. bizimkiler direkt "kapat şu maçı aşkıımmm" modunda , bunlar maç izlemek için uğraşıyor yahu