şükela:  tümü | bugün
 • iran'ın devlet ve hükümetinin barış pınarı harekatına tam teşekküllü karşı çıkmasıdır.
  suriye'de "terörizmi yok etmek" ve "kutsal haremi korumak" amacıyla 9 yıldan beri suriye'de rusya ile birlikte muhaliflere savaş açan iran türkiye'nin barış pınarı hareketini kabul edilemez olarak nitelendirmiş, suriye'ye tecavüz olarak tanımlamış.
  iran meclis başkanı ali laricani istanbul gezisini iptal etmiş
  iran eski cumhurbaşkanı mahmut ahmedinejad da istanbul ziyaretini iptal etmiş
  iran'ın kürt bölgelerinde türkiye bayrakları yakılmış ve türkiye cumhurbaşkanına ve türklere hakaretler edilmiş
  ayrıca iran türklerinin türkiye'ye ve türk ordusuna destek amaçlı yürüyüşne de izin yok.
  iran'ın kürt kökenli sasnatçısı keyhan kelhur istanbul konserini iptal etmiş
  türkiye ambargolar döneminde iran'ı destekledi, bankalarıyla para transferini yaparak en zor dönemde iran halkının yanında durdu, fakat şu an iran'da sosyal medyada "esed'in öldürdüğü çocukları", "yemen savaşındaki ölenlerin" fotoğraflarını "türkler kürt çocuklarını öldürüyor", "türkler katliam yapıyor" diye yayınlıyorlar ve kara propaganda yapmaktalar. bu gece de harekata karşı twitter'da dalga başlatacaklarmış.
  edit- başlıkta imla hatası olmuş. arkadaşlar düzeltirlerse iyi olur.
 • (bkz: harekatine)
 • türkiye için iyi haber. akıllı politikayla kullanabiliriz bu durumu.

  iran ile suni bir gerginlik ortamı yaratıp, amerikan kamuoyunda 40 yıllık düşmanları ile aynı tarafta olduğunu gösterebiliriz.

  amerikan kamuoyunun iran korkusu ve nefreti ( iran'ı şeytan olarak görüyorlar) bize olan tepkiyi azaltacak, sorgulamalarını sağlayacaktır.
 • ülkemizin doğru yolda olduğunu gösterir. mollalar cuma hutbesinde nefret kusuyordu dün osmanlıya.

  (bkz: 11 ekim 2019 iran cuma hutbesi)
 • türkiye'nin özgür suriye ordusuna yıllardır süren desteği yüzünden olduğunu düşündüğüm durumdur. iran kürtleri düşündüğünden değil, müttefiği esad'la türkiye'nin karşı karşıya gelmesinden korkuyor.

  cihatçıları beslememiş olsaydık yıllardır, iran'ın da desteğini alabilirdik.
 • iran'ın karşı çıkması palavra. pyd ve pjak'ın bir sonraki hedefinin kendilerinin olduğunu biliyorlar. esed ise artık rusyanın kontrolünde olan birisi. pyd-pkk-pjak içine sızmadılarsa ki sızsalar abd'liler tepit eder, türkiye'nin bu operasyonu türkiye'den sonra en çok iran için yararlıdır.