şükela:  tümü | bugün
  • doğduğum dönemi, coğrafyayı sikim.
  • çoluğumuz çocuğumuz var it herifler ne savaşı oturun akıllı olun
  • ölen adamın cenazesini ızgarasında haç işareti olan amerikan malı chevrolet suburban'a koyup taşıyan devletin yaptığı uygulamadır.
  • aynı kasım süleymani'yi vurdukları gibi camiyi de vururlarsa iran artık oturur ağlar. amerika'dan nefret ediyorum ama doğruya doğru adamların aklımıza hayalimize sığmayacak savunma bütçesi var. herhalde o parayla mısır patlatıp diyanete yardım yapmıyorlardır.
  • ee ne oluyor şimdi, ordu tahran'dan çıkıp washington d.c tarafına mı gidecek? pek kıymetli ve zeki ekşi analistleri bizleri aydınlatsın lütfen.
  • (bkz: olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak)
    (bkz: oruspu çocuğu)
    edit: başlığın ilk hali "iran'ın abd'ye savaş açması" idi.
  • biz de bi tane kınama bayrağı tasarlasak bari. malum, bugüne kadar hiçbir milleti ya da şahsı kınamışlığımız yok!!
  • halkı sakinleştirmek adına yapılan bir girişimdir büyük ihtimalle.

bilginin doğruluğundan emin değilim ama şuna da benzetebilirsiniz, anlamanıza kolalık sağlayacaktır.
    hayvanlar bir tehlike anında büyük görünmeye çalışırlarmış. karşısındakini caydırma refleksi. oysa sıradan saldırılarda/yani kolaylıkla avlayacakları bir durumda bunu yapma gereği duymazlar. ''vurur geçerler'' tabiri caizse.

durum kritik ve karar süreci için serin ve akıllıca kararlar almaya çalışırlarken, halkın refleksini de bu şekilde soğurma girişimi olarak görüyorum ben. yani abd'ye gözdağı verilecekse eylemini yapar geçer zaten.

bu ''hazırlanıyoruz'' mesajının abd'ye değil de kendi halkına verildiği kanaatindeyim.
  • şimdi toplanın anlatıyorum gençler. sakin olun bayrak nedir onu anlatayım. yukarıda ki bazı dümbüklerin ne yapacak amerikaya mı gidecek amerika süper güç diye yalamalarına bakmayın.
    başlıyoruz...
    1.iran pers devletidir arap değildir. savaş gelenekleri pers izleri taşır. ama bir şeyi dinci gerici devrimlerinden sonra iyi başardılar o da pers geleneklerine şehit kavramını müthiş iliştirdiler.
    2.iran bireysel saldırılar üzerine yoğunlaşacaktır. bu perslerin bir huyu vardır. kinleri hiç bitmez. öyle iki füze yerler indirirler bayrağı dediğiniz devlet çeyrek asırdır ambargo yiyor ve hayatına devam ediyor. bak hatırladın mı geçen iki yaptırım oldu ekonomimiz ne hale geldi? 25 yıl diyorum bak!
    3. islamiyetin şii kanadını temsil eden devlettir iran ve hz.hüseyin’in acılarının aynını çekmek için düzenledikleri törenlere bakın bu dediğimi daha iyi anlarsınız. acı işkence açlık bunları korkutmaz. arap devletleri gibi ılık değiller. bakın bae ne yapıyor abd’nin yanında bir adım yanında yürüyor. stop dediğinde duruyor ödülünü alıyor. işte iran bunlara bakarak kurttur. ödül maması değil aradıkları.
    tarih boyunca uzak durdukları savaşmak yerine dolaylı saldırdıkları tek medeniyet biziz.
    iran tarihi okumadan iran hakkında atıp tutmayın.
    son olarak tengri biz menen diyerek sözlerimi sonlandırırken bu ateşin bizden uzak olmasını diliyorum. bu bizim savaşımız değil. biz ortadoğulu değiliz. her ne kadar 20 yılda oraya yaklaştırılsak da menşeimiz farklı.
  • (bkz: safi rüzgar)