• günümüzde ısrarla inançlarını savunma adına bağnazlık yapan gençlere okutulması gereken mektup (kayseri ve benzeri şehirlerde bu gençlerden çok var). gerçi onlar da iran'ı çok beğendikleri için mollalara hak verirler ama elbet bundan ders alacak olanlar da olur. mektupta anlatılanları iranı gidip görmüş olanlar çok daha iyi anlar. hatemi döneminde biraz da olsa rahat olan halk ahmedi nejad'ın gelişinden sonra daha da baskı altına alındı. bu haksızlıklara maruz kalan halk ülkeden kaçmak için elinden geleni yapıyor.
  • mektupta işaret edilen tehlikelerin türkiye'de hangi zamanda ve ne şekilde gerçekleşebileceğine 16 kasım 2005- tarihe dikkat- tarihinde zülfü livaneli de vatan gazetesi'ndeki köşe yazısında değinmişti;

"türkiye'de rejimin değişeceği tarih

ortalıkta garip ve herkesin yorumlamakta güçlük çektiği rüzgarlar esmekte.

ab, şemdinli olayları, van, kıbrıs, kapkaç, türban, hükümetle devlet arasındaki gerginlikler, en kemalist unsurlardan gelen ordu eleştirileri... acaba bütün bunlar büyük bir değişimin, büyük bir altüst oluşun habercileri mi?

eğer böyle bir değişim olursa ne zaman ve ne yönde olur?

sevgili okurlarım, herkes gibi ben de bu soruları kendi kendime sorup duruyorum ve ne yazık ki olayların on üç yıl önce öngörmüş olduğum biçimde geliştiğini görüyorum.

türkiye bir ulus birliğinden hızla uzaklaşıyor ve dinciler-milliyetçiler-kürtler olarak üçe ayrılıyor.

beceriksiz yöneticiler, muhteris siyasetçiler ve aklıevvel iktidar sahipleri türkiye'yi bu duruma getirdiler işte.

peki bundan sonra neler olabilir derseniz; size dönüm noktasının 2007 nisan ayı olduğunu söyleyebilirim.

eğer o zamana kadar olağan dışı gelişmeler olmazsa, akp 2007 yılında çankaya'ya istediği kişiyi oturtacak.

devleti ve türkiye'yi ele geçirme operasyonunda son aşama da böyle tamamlanacak.

düşünsenize, çankaya'da sezer yerine bir akp'li oturduğu zaman yök de değişecek, anayasa mahkemesi de, diğer kurumlar da.

devlet kadrolarına yapılan atamalara hiç itiraz edilmeyecek.

hükümetin meclis'ten emirle geçirdiği yasalar derhal onaylanacak.

ve türkiye, akp'nin istediği düzen ne ise o düzene geçmiş olacak.

okullarda yeni kuşaklar bu düzene göre yetiştirilecek, radyo televizyon yayınları buna göre ayarlanacak ve tabi istanbul sermayesi ile eski solcu-yeni liberal yazarlar bütün bu gelişmelere alkış tutacak.

uluslarüstü irade türkiye'de laik cumhuriyetin sona ermesini istiyor.

bize biçilen rol ortadoğu'da, batı çıkarlarını koruyan bir islam ülkesi olmak.

bu rolün oynanmaya başlanacağı tarihi nisan 2007'dir.

bu köşede sizlere şimdiye kadar "imtiyazlı ortaklık "tan tutun da "üç kutuplu türkiye"ye kadar aklımın erdiği ve öğrendiğim her gerçeği duyurmak istedim.
    hepsi doğru çıktı.
    şimdi, bu yazıdaki öngörülerimde yanılmış olmayı çok istiyorum.

ama ne yazık ki görünen köy kılavuz istemiyor."

not: bu yazı vatan'ın internet sitesindenden kaldırılmış durumda. orjinali için;
    http://img220.imageshack.us/…e=zulfulivanelisw0.gif
  • bu tarz sorunlar her müslüman ülkede var bu işin tek çözümü seküler bir hayat tarzı yaşamak isteyen müslümanların kendi ülkesinde bir özerk bölgede yaşması eğer bu tarzı benimseyenler fazlaysa şeriatı yaşamak isteyenler özerk bir bölgede yaşmalı.

bu ülkeleri bölmek değil daha huzurlu bir hayat yaşamak isteyen vatandaşa bir çözümdür.
  • ülkemizde sadece şeriatı yaşamak isteyen müslümanlar ve seküler hayat tarzını benimseyen müslümanlar olduğunu görmemizi sağlayan başlık. azınlık çoğunluk durumuna göre de toplaşılacakmış. sayım yapılsın o halde, tası tarağı toplayalım, belirlenen bölgelere intikal edelim.
  • dünyanın farklı bölgeleri, aynı hikaye:

------------------------------------------------------
    naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.

sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.

sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim

benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı...

martin niemöller-
    ------------------------------------------------------
  • (bkz: #61762036)
  • "yine iran olamadık anne "diyenler için şahsi fikrim keşke iran olabilsek. çark pakistan ya da afganistan da durursa o zaman görürüm.
  • en kötü demokrasi, en iyi darbeden daha iyidir. halk bir şekilde kendi kaderini tayin edecektir. darbe girişimi başarılı olsaydı, fethullah gülen, bizim humeyni'miz olmayacak mıydı? yine başka bir tezgahta hazırlanmış kesinlikle milli olmayan amerikan projesi olarak önümüze sunulmayacak mıydı?
hesabın var mı? giriş yap