şükela:  tümü | bugün
  • sonra da vay efendim balina bizi yuttu.

eğer fake değilse gerçekten cesaret işi.

https://www.59saniye.com/…in-sirtinda-sorf-yapmasi/
  • balina değil balina köpekbalığı gibi duruyor. denizlerin en sakin yaratıklarından biridir. lakin hayvanın biri garibimin sırtına zıplıyor. plankton ile beslenen hayvanı zorla et obur yapacaklar.

edit: hayvanın sırtına çıkıp duranlara ya da sırt yüzgecine tutunmaya lafım yok lakin malın birinin sırtına zıplaması ağrıma gitti.
  • balina değildir. (bkz: whale shark)
    dünyada kaç kişi bir köpekbalığının sırtına bindiğini söyleyebilir ki.. ne yalan söyleyeyim, son atlayan öküz haricindekilere imrendim. gerçi 20 tonluk bir hayvan 60kg lık biri üstüne atlayınca rahatsız olur mu tartışılır.
    edit:imla
  • (bkz: orta doğu bataklığı)

imrenen türkler de varmış elbette şaşırmadık...
  • aslina bakarsan balina* genclere gayet insancil davranmis
  • birinin de çıkıp "ne sörfü be amk" demediği olaydır. bu videodan sonra ya ben sörfü yanlış biliyorum ya da sörf beni yanlış biliyor.
  • doğal seleksiyonu bile şaşırtan davranıştır. artık o kadar uçlara da karışmayayım demiş, geçmiştir.
  • sevimli mi yoksa gaddarca mı bir eylem olduğuna bir türlü karar veremediğim şey. yani hayvan pek zarar görmüyor gibi. gerçi arada gençlerden biri ayı gibi üstüne zıplıyor falan. sanırım varoş görünümleri nedeni ile izlediğimiz şeye biraz ön yargılı yaklaşıyoruz. ayılara bak hayvanları rahatsız ediyorlar falan diyoruz. zira görünüm olarak çok daha karizmatik ve tip olarak da çok daha yakışıklı sarışın mavi gözlü adamlar yada seksi kızlar vücutlarına yapışan o daracık dalgıç kıyafetlerini giyip okyanuslarda yunuslara yada başka büyük balıklara falan sarılıp yüzüyorlar, sırtlarına da biniyorlar. ama onların en son teknoloji go-pro kameraları ile kaydettiği geniş açılı hd görüntülerin üstünde güzel bir müzik ve arka planda da güzel manzaralar oluyor. haliyle imreniyoruz hallerine. özgürlük bu olsa gerek diyoruz. sırtına binilen yunusu falan görmezden geliyoruz. onlardan biri olmak istiyoruz. onları izlerken belki de bu sebeple vauv deyip konu donla denize girip ütüyle kamera kaydı yapan bu varoş görünümlü gençler olunca vay kekolara bak hayvana işkence etmişler hep diyoruz.
  • at biner gibi fillere binmiş bir millet için şaşırtmayandır.
  • (bkz: fucking manly)