şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok fazla emek isteyen bir işi başarmışlar. ortamda nereden baksanız 1000 kişi var ve tek ses çalıp söylüyorlar. dini bir gruba benziyor. her kim yaptıysa etkileyici duruyor efenim buyrun.
    youtube linki

edit: başta alevi olduklarını düşünmüştüm ama yazmadım. bilmeden, araştırmadan peşinen yazmak uygun olmazdı. aşağıdaki bakınızdan sonra yaresan alevileri olduklarını öğrenmiş olduk. yazara teşekkürler.
    edit 2 : aşağıdaki "aramaya inanmak" temalı entrylere istinaden; başlığı açmadan önce yaresan alevileri hakkında zerre bilgi sahibi olmayan cahil ben aramaya ölümüne inansam bile bulamazdım nitekim inandım da. çünkü daha önce açılan başlıklar direkt bu alevi topluluk üzerinden. ve benim karşılaştığım video youtube un önerisi olarak bir anda karşıma çıkan arap alfabesiyle yazılmış başlığı olan bir video. bir an google çeviriye inandım fakat o da tat vermedi isteyen deneyebilir* . bu cahil beraatini ister hakim bey.
  • mehmet barlas derdi , bize çok sesli müzik yapın dediler , biz 100 tane bağlama çaldık diye.

rönesans ile değişen buydu, mesela (bkz: polifonik) müzik de böyle avrupa yemekleri de böyle.
  • (bkz: yaresan)
  • muazzam bir görüntü ve sese sahip olan çalışma.
    tüm çalanları ne kadar tanımasakta canı gönülden tebrik ediyorum
  • (bkz: abovvv cehalet kaç la kaç)

yukarıdaki arkadaş belirtmiş zaten de burnunun dibindeki yaresan kürt’lerinden bi haberlik için başlık açmış adam ki bu sefer sahiden türklerden yüzyıllar öncesinden beri oranın harbi yerlilerinden bahsediyoruz

edit: hahahaha. la hala daha mesaj kutuma "kürt diye birşey yok diye mesaj atan salaklar var ya. şaka mısınız olm?
    (karakeçili yörüğüyüm bu arada)
  • (bkz: yarsan alevileri)
    (bkz: aramaya inanmak)

2017'de açılmış yukarıdaki başlık altında ilgili deyişin türkçe altyazılı halini de bulabilirsiniz.