şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sultanahmet civarında iran cumhuriyeti ilkogretim okulu vardır; okul civarında pek bol görülebilir bu hatun kişilerden...
 • kışkırtıcı hatunlardır. bu satırların yazarının sandığının aksine çok daha kışkırtıcı idi iran'daki kızlar fakat belki de her ülke için yapılması gereken ayrım burası için de geçerlidir; şehirlerin özellikle dikkate alınması gereklidir.
  kum kızları için yoruma hacet yoktur. kum şehrinde zaten bir adet başı açık ufak kız ve iki adet de yüzü açık, başı bağlı kız gördüğümden bu şehri geçiyorum. kafamızdaki iran'ı görmek isteyenlere hararetle bu şehri tavsiye ederim.
  isfahan kızlarının tahran kızlarına göre biraz daha kapalı olmakla beraber bir alımlarının olduğu aşikârdır, tabii isfahan nısf-ı cihan. nevruz öncesi son perşembe gününü zayende nehrinin kıyısında geçirmiş olmanın büyüsüne de kapılıyor olabilirim ancak piyasa vakti muhteşemdi 33. köprüde...
  tahran kızları ise bir içim su idi, esmer seven bu bünye için. kabul ediyorum başlarında bir bağ olduğunu lakin bu bağ ile aralarındaki bağ sorgulanması gerekli bence. röfleler, perçemler hepsi görülüyor vallahi tahran kızlarında. benim annem cenazeye giderken pek daha bir sıkı bağlıyor kafasındakini, düşmesin diye. düşmek diyince unutuyordum, tahranlı kızlarımızınki on dakikada bir düşüyor da saçlarından. rüzgâr eserse on dakika, kapalı yerlerdeyse yirmi dakikalık bir ömrü var nedense. düşüşü suskun olsa da, tekrar bağlanışı muhteşem zira bir iki dakika geçiyor o merasim sırasında. tahran'da bir yere gitseniz, mutlaka gözlerin ilgi odağı oluyorsunuz, bir anda özgüvenle dolup, ben neymişim be abi diye mekânı terk ediyorsunuz. mazallah rejim mejim değişir, şimdiden planlarınızı yapın derim, emin olun, pişman olmayacaksınız...
 • sırf göz olan dişilerdir. hipnotize edebilecek bakışlara, eşek gözü güzelliğinde doğal sürmeli gözlere sahiplerdir. artık bu, "gösterebildigimiz bi tek gözler kaldı, oraya abanalım" mantığıyla süren bi evrim sonucu mu olmuştur, yoksa bu kızların pers ataları, zamanında göz genine mi yatırım yapmıştır bilemiyoruz.
 • yaz aylarinin gelmesiyle kibrista magusa sokaklarini senlendiren guzel hanim kizlarimiz. dau iranli kizlar birligi olarak sanirim geldi yaz cosalim diye karar kilmislardir. nevruz bayramlarini kutladiktan beri bir senlik bir senlik.

  (bkz: allahin varligina inanmaya baslamak)
 • buyuk bir kismi hos, guzel, ve nerdeyse tamami muthis gozlu kizlar. hergun sabah uyandiklarinda yuzlerini bir makyaj seti ile kaplayip sokaga cikarlar. cok vatanseverlerdir, kendi irklarindan birini gordukleri zaman, etraflarindakileri hice sayip, kendi anadillerinde sohbete koyulurlar. ilginctirler velhasil, incelemenleri lazim yakindan.
 • ikiye bolunmus hatunlar.homeyni taraftarlari, digerlerinden, digerleri homeyni taraftarlarindan nefret eder. basortululerle basortusuzler arasinda hemserilik adina en ufak bisey yoktur yani.genelde koca burunlari olsa da, gozde bizi solladiklari kabul edilesidir tabi..
 • fazla rahat ve atak hatunlardır. 10 dk önce tanıştıkları adamlara tel nosu falan verirler. bi de çok konuşurlar.
 • hayal guclerini calıstırmayı seven sozluk erkeklerinin fantezilerinin ortak ögesi imis bu kızlar.
 • hiçbir zaman, ama hiçbir zaman bu hatunlara where are you from sorusunun cevabı iran olmaz.

  - i am persian.

  daha havalı oluyor böyle diyince. 532 diyince de gülüyorlar.. o bağlamda..
 • iki hafta evvel mersin sahilinde gezerkene rastgeldim ona.(sahil şeridinin sonu hilton otelidir.çoğusu orada ikamet eder).başının üstündeki örtü (ne başörtüsü ne de türban diyemiyorum dikkat ederseniz.her ikisi de kifayetsiz kalır onunkinin yanında) hafifçe arkaya doğru kay(dırıl)mıştı.o beni benden alan dalgalı kahkülü tüm ihtişamıyla gözler önündeydi.peki o dik, mağrur, mağrur olduğu kadar da ürkek yürüyüşüne ne demeliydi.hiçbir şey...sadece sükut etmeli ve seyreylemeliydi.bakışlar...tıpkı yürüyüşü gibi mağrur ve ürkek; her şeyiyle olimposta yolunu şaşırmış ironilere gebe bir tanrıça.gözleri...bu noktada literatürümdeki kelimeler maalesef kifayetsiz kalır.yaşı tam kızlıktan kadınlığa geçişteki o anarşi dönemi.ferhat'a hak veriş(deeey dağları un eden ferhadın gürzü, benim de sol yanım hançer yalımı, ve zulamda kanter içinde asi...).sureti zihnimde az daha yer etseydi, bir gürz temin edip kendimi toroslara vurmam içten bile değildi belki de.lakin topu topu 2 saniye içinde seyir alanımdan süzüldü gitti.arkasında bıraktığı, sayesinde ortadoğululuğuyla övünen, şu naciz kuluydu.