*

şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar super dostluklara hayvani boyutlarda eglencelere sebep olmu$ irc serveri.yeni adi anet olan irc serveri.artik bir boka benzemeyen bir server ayni zamanda.

  (bkz: fangorn) (bkz: azrael) (bkz: set) (bkz: fincan) (bkz: robin) (bkz: bbsfatih) (bkz: caelumluna) (bkz: wildhoney) (bkz: daha gider bu)

  (bkz: aidata) (bkz: anet)
 • evvel zaman ichinde gecemizi, gunduzumuzu, hayatimizi, her$eyimizi adadigimiz mekan
 • adresi degisti artik*;
  (bkz: irc bilgi edu tr)
 • aidatarazzisi vardı, mal mal takip ederdik. birde serce vardı, ama kim hatırlar ki şimdi?
 • #ayna 'sı
  #elması 'sı
  yassax'ı, rahmetli serçesiyle chat yıllarımıza damgasını vurmuş
  daha sonraları iktisat bankasına satılan altyapısıyla, adı tarihe karışmış zamanın high sociality
  chat serveri
 • ilk internet kullanicilarinin her saniye chat yaptigi, nerdeyse herkesin birbirini tanidigi güzel anilari olan yer. bir de irc.prizma.net.tr vardi o siralar.
 • çok güzel insanlar tanıdığım, güzel sohbetler ettiğim bir yerdi vaktiyle.
 • poplar ve sirketle* cesitli bilimum alakadar makineler filan indiginde ilk aktif hale gelen yer idi**..

  oldskool iken #zurna filan da yoktu oyle, #elma ya #ayna ya #a$k a filan gelirdi millet.. kanallar arasi kavgalar butun serveri etkileyebiliyordu, kanallarin takeover edilmesinden tutun da serverin down edilmesine kadar bir suru olay yasanmistir.. bu konsepte bagli olarak da tam bi ozerk devlet, bir canli varlik izlenimi birakmistir. irc olayinda ayri bir tad yakalamistir. bazi kanallarda olusan buyuklu kucuklu "ceteler" filan vardi ki karsilikli nuke savaslari filan olurdu. #baby tayfasi cok saglamdi bir ara.. bunlar da ozlenilenler arasinda yer aliyor tabii*..
  webamcasi vardi, lestat diye filan takilirdi ortamlara nadiren gelip..
  babacan ircoplari/adminleri mevcuttu. gayet normal insanlar gibi davraniyorlardi, muhabbet kalitesi insan kalitesi desen simdinin java based mynetlerine yandan yemis ttnet lerine binbesyuz basar idi!

  belki de ilk deneyim(lerden) oldugu icin turkiye'ye irc nin chat in altin caglarini yasatmis serverdir.. tabii hersey/heryer gibi buranin da boku cikti.. sonra birseyler oldu ve ortam/insanlar komple dagildi.. millet sadece icqya filan kaydi..

  su an sahip oldugum cevrenin %85 ini tanimama sebep olmus, bir zamanlar bunyesinde ahmet kayayi da barindirmis, loglarinin kimin elinde nirelerde oldugunu merak ettigim efsane chat serveri.. fi tarihinde nette 20 saat dial up bagli kalma sebebim.. bir zamanlar ki evim(iz)..
 • 600 ping ile dial-up outlaws kastığımız,#outlaws odasında maçlar ayarladığımız, irc'deki ömrümün büyük bölümünün geçtiği server.*