şükela:  tümü | bugün
  • hayatımın kadınıyla, yavrumun anasıyla tanıştığım sohbet sunucusu.

şimdilerde kapalı. zira irc mirc kalmadı artık piyasada.

sene 2003. aralık ayının 21'i. onun rumuzu serra idi, benimkisi handsome. ilk mesajı ben atmıştım ve sonrasında diyalog "rumuzunun hakkını veriyor musun bari?" sorusuna verdiğim "e-posta adresini söyle, resmimi göndereyim, sen karar ver..." cevabı ile şekillenmiş ve gelişmişti. daha sonra birkaç yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadık. ve günümüzde iki seneyi aşkındır da evliyiz. şimdi de yuvar yuvar yavrumuzu yoğur yoğur seviyoruz.

bu da koc.net ile böyle bir anımdır işte.
  • (bkz: #zurna)
  • başlığı görmemle seneler seneler öncesine gitmeme sebep oldu, ne insanlar tanıştı, kimler bir araya geldi; o sohbet odalarının duvarları olsa da anlatsa; hey gidi!
  • aglatan baslik. yamulmuyorsam 99 senesiydi, koc bank taksitle hazir sistem pc satiyordu. biz de nimetten faydalanalim dedik (2000 kirizi o bicim girdi) yaninda koc.net internet erisim paketiyle beraber sosyal agi da vardi. arada bir takilirdim, hele o metal arayuz yok muydu? sanirsin en modern arayuz.
  • server'in kurucusu sahibi falan hep guru'ydu. guru olmasina guru'ydu da kimseler gormezdi guru'yu. sagittarius nickli bir burak isimli lavuk vardi burada, onceleri de nicki teo'ydu. o da server adminiydi ama serverin basinda bir gece uyudugu icin isine son vermislerdi. es zamanlarda koranisus vardi, sonra niclini koran_ yapmisti. neredeyse her gun ayni evde kalir, sabahlara kadar manyakcasina icerdik. tabi bu saydigim herkes koc net bunyesince calisiyordu guru dahil. cok saglam muhabbetler donerdi burda, cidden sabahlardik basinda. agir issizmisiz o zamanlar. sonra ne oldu hatirlamiyorum, ya nufus azaldi ya server kapandi(ki sanirim server kapandi) solugu irc.rahatsiz.org'de almistik. o donem rahatsiz'da bulunan hemen hemen herkes sonralari eksi sozluk'e gecti zaten. huzursuz, jaws, guru, nyks, olympos falan hepten rahatsiz tayfasidir. daha da bi suru insan vardi eksi'ye gelen de simdi nicklerini bilemedim ben.