şükela:  tümü | bugün
 • irem derici gibi bir ''sanatçı'' ablamızdan tatyos efendi ayarında beste bekleyen kardeşlerimizi şaşırtan durum.

  adam burnunu beğenmeyip duvara kafa atmış daha ötesi var mı?
 • bir ülke düşünün sanattan, spora, siyasetten, akademiye kadar her yerde emek hırsızlığının kol gezdiği bir yer olsun.
  ülkenin neresinden tutsaniz elinizde kaliyor, nereye baksanız kalitesizlik, ucuzluk, köylü kurnazlığı görüyorsunuz.
 • normal karşıladığım durum.
  her sesi güzel sanatçı sanat yapacak diye bir mecburiyet yok sonuçta. irem derici'yi tv de gördüğümde tahammül esemiyorum o şımarık hareketlerine, ağzını aça aça gülmelerine bu sebeple artık şarkılarını da dinleyemiyorum.
  ne kadar arsız bir kadın allahım! bence sesi çok güzel ama hal ve hareketleri dinleyici kaybettiriyor kendisine.
 • şaşılacak bir şey yoktur efenim . kalite konusuna zaten değinilmiş ona çok girmeyeceğim . irem derici ' nin babası ülkenin en büyük reklam ajanslarından birinin sahibidir . '' baba , sektörün de babalarından yani '' ne alakası var diyeceksiniz açıklayayım ; söz konusu sakız markası babasının ajansına bağlıysa , (yüzde bir milyon ) kendisini tanımam etmem çağrı telkıvıran denilen arkadaş da reklam yazarıysa ... gerisini söylemeye dilim varmıyor ama falım ' ın reklam metin yazarıdır . ''ondan öyle şey olmuştur '' büyütülecek bir durum yok .
  ( yanılma payı : değilse , '' tesadüf '' diyip hep beraber gülelim . )

  edit : söz konusu reklam ajansında irem derici de uzun süre babasının baskısıyla reklam yazarı olarak çalışmıştır . arkadaşından '' şarkı sözü '' almış tahminimce . toprlama : bir başka deyişle arkadaş , firmaya yazdığı metni irem derici ' ye şarkı sözü olarak dönüştürmüştür / itelemiştir . evet reklam yazarları şarkı sözü yazabiliyor . (bkz: kendimden biliyorum) hepsi böyle yazmıyor sakin . irem derici şarkılarından çok şey beklemeyin bence bi de ...
 • bu tarz şarkıların ağızlara sakız olmasının sebebi falım'dan arak olmasıymış meğer.
 • maniler anonim diye biliyorum. ama tabi söz yazarı olarak kendini koyduysa o başka.

  edit : hepsi anonim değilmiş.
 • iyi ki 1992 kodlu olanı denk gelmemiş:

  --- spoiler ---

  içinde var bir endişe,
  vermelisin ona neşe,
  gönlünü hoş tutarsan,
  verecek sana her gece !!
  --- spoiler ---
 • falım dava açacak mı merak ediyorum...
 • irem derici kim ki ne bekliyordunuz, 5. senfoni mi yazacaktı kadın oturup?

  en azından sonuna iki kıta daha eklemis uydurup...

  edit: bu arada ciddi olarak irem derici kim ki? magazin haberlerinden anladıgım selami sahinin oglunun sevgilisi, kaynana izin vermemis vs dısında bilgim yok. benim icin demet akalın, gulsen vs gibi bir turkce pop insanı. farklı bir vasfı varsa kusura bakmasın

  bi daha edit: sozlukte baktım simdi, o ses turkiyeden patlamıs ve hulusi derici'nin kızıymıs. sevgilisinin anası niye istememis ki bunu, anlamadım valla. simdi de bir sarkısını dinliyorum youtube'dan. demet akalınla kıyaslamak sacma olmus cidden.
 • irem derici'nin sesinin güzel olduğu gerçeğini değiştirmez. hadise gibi, atiye gibi, demet akalın gibi facialardan sonra bir manilik kredisi var bende. hadise'nin özgün olan şampiyona şeker geliyor şarkısındansa irem'in maniden araklama tektaş şarkısını tercih ederim.