şükela:  tümü | bugün
 • hurriyet.com.tr sitesinin bittersweet dış haberler şefi. dün doğum günüydü. kutlu olsun. zaman zaman insanı kızdırsa da zaman zaman sizi komaya sokacak kadar komik espriler yapar, inişli çıkışlıdır ama editörlerin şahıdır.

  bütün bunlara ek olarak, 11 saatlik kore yolculuğunun ardından iki günlük bozcaada tatili sonrası beyni plastikleşen editörünün, masadaki diğerlerinden gelen "bozcaada'da şaraplar nasıldı sorusuna" "üzümlü" cevabı vermesi üzerine bile onu işten çıkarmayacak kadar da güzel yüreklidir.
 • hürriyet internet'te değindiği ilginç konulu güzel haberleriyle dikkat çeken bir isim. o kadar çerçöpün arasında onun haberleri konularıyla, anlatımlarıyla ve hatta imlalarıyla parlıyor.
 • twitter profilinde "bididbidibididi bir cocuk" yazdigi halde cocuklardan hazetmedigini beyan etmis gazeteci hatun. yaman celiskiler icinde bir ablamiz.

  "cocuk ciyaklamasi duymak istesem kendim yapardim zaten bi tane. ucak, feribot, otobuslerde cocuksuz seferlerin olmasi sart"

  cocuksuz sefer nedir amk? cocuk dedigin insan yavrusu, insanlarla beraber tasiniyor iste bir yerden bir yere. bu kadar da elitist ve konformist olunmaz bence.
 • suriye iç savaşı sonucunda türkiye'nin nasıl dünyanın en tehlikeli coğrafyalarından birine dönüştüğünü analiz etmiş hürriyet yazarı.

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25704801.asp
 • artık yoluna columbia üniversitesi'nde, new york sokaklarında devam edecek harbi gazeteci
 • bbc'nin, afrin hakkında tsk'nın verdiği istatistikler doğru mu diye bir reality check haberi yapmış olan gazeteci.

  tsk'nın verdiği 700 saldırı sayısının sadece 26 olduğunu belirtmiş. ne atılan havanlardan ne füzelerden bahsetmiş, öso'ya yapılan saldırılardan da bahsedilmemiş.

  kendisine soruyorum 17 yaşındaki fatma avlar 'ı reyhanlı'da evine atılan roketle kim öldürdü, dedem mi?
 • uzun zamandır takip ettiğim bir gazeteciydi. ancak tam bir hayal kırıklığı oldu kendisi.

  adil olmayan ve anti-demokratik seçim sistemine bir katkı da kendisi yapmış, seçime katılacak 2 partiye sansür uygulamış.

  bbc türkçe için yaptığı "seçim 2018: siyasi partilerin beyanname ve manifestolarında neler var?" başlıklı derlemesi tam bir fiyasko. yazısında, seçime katılmayacak olan bbp ve dp'den bahsederken, vatan partisi ve hür dava partisi'nin adını bile anmamış: https://www.bbc.com/…rkce/haberler-turkiye-44334035

  buna da şöyle bir açıklama getirmiş: "2015’te barajı geçen ve bu sene ittifak içinde olması nedeniyle meclise girme ihtimali olan 6 partinin beyannamelerini inceledik" - https://twitter.com/…ker/status/1003549007132667905

  öyle saçma bir tarif olmuş ki, ne yapsam da istediklerimi seçip istemediklerimi dışarıda bıraksam diye düşünmüş herhalde. fenerbahçe kırmak üzereyken tanımlanan rekorlara benziyor. üstelik kendisi "ve" bağlacının nerede kullanılacağını bilmiyor galiba. orada "ve" değil, "veya" demeliydi.

  irem köker'in tarafgirlikte ulaştığı aşama benzersiz. hakikaten yandaş medyaya ders verecek seviyede... eee columbia farkı!
 • bbc türkçede bugün altına imza attığı "mckinsey: türkiye için geçmişte ne yaptı, hangi ülkelere danışmanlık veriyor?" adlı evlere şenlik makale ile adını öğrendiğim şahıs.

  ya makale yazılıp, eline verildi ve imzasını koyup yayınlattı yada kendisi çok kötü bir analist ve gazeteci.

  uzun uzun şirketin türkiyede daha önceden faaliyette bulunduğunu, iyi şeyler yapmayı denemesine rağmen bürokrasiye takıldığını falan yazdıktan sonra da mckinsey'in referanslarını (lübnan, suudi arabistan, azerbaycan, pakistan, myanmar, porto riko ve ingiltere gibi) sayıyor ve şirketi ve türkiyede bulunma amacını/şeklini normalize ediyor.

  ancak irem hanım nedense(!) mckinsey'in israil ile pek çok konuda adeta içiçe faaliyetler sürdürdüğünü söylemeyi unutuyor yada şirketin oldukça kritik israil operasyonlarını kayda değer bulmuyor. oysa ki o operasyonlar içinde israil savunma akanlığı ile yapılan çalışmalar ve en ilgi çekicisi 2014 yılında aşlayan israil'in musevi olmayan azınlıkları ile ilgili ürettikleri politikalara danışmanlık yapıyor bu şirket.

  irem hanım kusura akmasın ama bu dünyanın her yerinde haberdir ve böyle bir yazıyı, özellikle de türkçe olarak, türk okuyucusu için yazıyorsanız yazının en başında yeralacak haberdir.

  şirketin israil ordusunda görev almış çalışanları, özel hayatlarında bulundukları bölgelerde yahudi cemaatlerinde aktif görevlerde çalışan adanmış siyonistler olan bazı yöneticileri, işe kippah/yarmulke ile giden çalışanları kısmı hadi magazin geldi diyelim.

  ama 2014'den beri israil hükümetine azınlıklar konusunda danışmanlık(!) veren, savunma bakanlığı başta pek çok ortak operasyonu olan bir şirketin bu yönü haberdir ve bunu yazmıyorsanız ya çok kötü bir gazetecisinizdir yada maksatlı bir tutum sergiliyorsunuzdur.

  (bkz: ay resmen beşinci kol)