şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da bugün yayınlanmış reklamlar.

buradan

saçma sapan ve milyonlarca liraya patlayan ne olduğu belirsiz reklam senaryolarından sonra hem süre bakımından, hem verdiği bilgi açısından gayet güzel iş çıkarmışlar. samsung ekibini tebrik ediyoruz. renk seçimi, script falan gayet iyi.

yalnııııız... irem sak'ın performansı olmamış be. kendisi yetenekli ve hoş bir ablağmızdır ancak reklamların özellikle ilk saniyelerinde gösterdiği tutukluk hafiften irrite edici. videoların kalanı için izleyiciyi düşürüyor maalesef.
  • hızlı anlat videoları daha kısa olacak sanan tek ben miyim? onlar hızlı yayınlayacaklar biz youtube'da yavaşlat özelliğini kullanıcaz sandım ben görünce. şimdi cheil gibi global ajansa bilmişlikte yapmak istemiyorum tabi.*
    samsung reklamları genel olarak zaten çok başarılı. bu seriyi de cheil worldwide türkiye çekmiş, hakkını vermiş. hanım kızımız da pek güzel, özellikle diyetteyim ona göre anlat videolarında oldukça başarılı buldum şahsen.
  • "özge özpirinççili #banabak reklamı" kadar itici gelmiş reklam.
  • post prodüksiyonunun kime ait olduğunu bilmediğim ancak ışıklandırma ve yeşil ekran şeyapmada gözüme çarpan detayları olan reklam. tabi gözlerim beni yamultmuyorsa. prodüksiyon bilir kişisi değilim, yalnızca takıldığım detayları yazmak istiyorum.

konsept tamamen mavi olduğundan, sonradan eklenen irem sak ve buzdolabının üzerlerinden yansıyan ışığın mekanın ışığından farkı göze çok batıyor. oyuncunun saçlarındaki yansıma özellikle çok patlamış. yerlere vuran gölgeler de yetersiz.

bir de videoyu, yüklenen en yüksek kalitede izlememe rağmen özellikle duvarlarda piksellenmeler falan var.

son olarak da devamlılık olayı çarptı gözüme. 10. saniyede irem sak buzdolabından uzakta dururken, sonraki shotta buzdolabındaki düğmeye basıyor, sonraki shotta yine dolaptan uzakta. yakın plana geçerken oyuncu buzdolabına doğru hamle yapsa, düğmeye basılsa, sonrakinde de yerine geçerken görsek daha iyi olurmuş. benzer durum 32-33. saniyelerde de var. kapalı dolap, açılmış dolap, kapalı dolap. bilerek mi böyle yapıldı, yoksa ajans veya yönetmenin gözünden mi kaçtı bilemedim.

hanımefendinin oyunculuğu da pek samimi bir hissiyat vermedi ki normalde beğenirim oyunculuğunu.

genele bakılınca, göze hitap eden bir iş olmuş. reklam için çalışan herkesin eline sağlık.
  • en zor ben para kazanıyormuşum gibi geliyor. kimsenin mesleğini küçümsemem ama reklamcılık buysa ben bunu yaparım lan... daha iyisini de yaparım.
  • son zamanlarda youtube'da kanal sahiplerine üç kuruş faydam olsun diye adblocker kullanmamam neticesinde karşılaştığım reklam. oyunculuk güzel, samimiyet güzel, irem ise kendine bir kez daha aşık edecek kadar güzel...