şükela:  tümü | bugün
 • 10 mayıs 2019 tarihinde şişli'de karşıdan karşıya geçmekte olan irem uzer adlı üniversite öğrencisine kırmızı ışıkta duramayıp şerefsiz bir yaratık çarpıyor. kız metrelerce uzağa savruluyor, bunu yapan şerefsiz aracın önüne geçen polisi çiğneme pahasına olay yerinden kaçıyor.

  sonrasında yakalanıp "toplamda 705 lira" trafik cezası alıyor, şu an tutuklu yargılanıyor. yüzlerce örnekte olduğu gibi salıverilmemesi için arkadaşları ve yakınları #iremehayat hashtag'i altında seslerini duyurmaya çalışıyor. irem eski okulumdan öğrencim, kendisi şuan yoğun bakımda, umarım iyi haberleri gelir.

  haber linki
 • (bkz: #iremehayat)haberi televizyonda izlemiştim.bildiğin yayaların arasına dalıyor malum şoför.sonra da hakkında işlem yapan polisi ezme pahasına arabaya binip kaçmaya çalışıyor.polis zor atıyor kendini yan tarafa. birden fazla adam öldürmeye teşebbüsten yargılanması yerine 700 lira para cezası mı almış.artık ne denirki.bir kural koyuyorsun ve uymayanlara verdiğin cezalar ,cezayı veren kişiye göre değişiyor.kameralarda var adamın ne yaptığı..hala neyin kafası.
  yeri gelmişken anlatayım 40 sene kadar avusturya'da yaşayıp kesin dönüş yapan dayım anlatıyor geçen gün;
  burda kendisi heryere bisikletle gider.trafikte kaç defa ölümden döndüğünü anlattı.orda ise bisiklet sürerken kask yok gibi şeylerden defalarca durdurulduğunu ceza yediğini söyledi.orada bir kural koyuldugunda önce halk buna uyar yani halk bunu yönetir.mesela yayaya yeşil yanıyor hiç bakmadan karşıya geçer yaya korkmaz sürücü çarpıcam diye korkar başına gelecekleri tahmin eder çünkü dedi. e orda çocuk kaçırma kadına şiddet vs diyecekken yaa sen ne diyosun kadın hakları var boşanmak mı istiyor kadın erkek yanına yaklaşamaz zarar veremez dedi. yeminle ağzım açık hayran hayran dinledim.ve iyi şartlarda da yaşasa vatan özlemi çekmiş ve bunu 5 yıldır gerçekleştirmiş biri olarak dayım avusturyanın bir kasabasında yaşamak isterdim dedi.adam 5 senede illallah etmiş.gerçekten o kdr olamayız belkı ama neden yüzde biri değilizmesela.devlet millet halk her ne boksa niye bunu gerçekleştiremiyoruz bir kez daha düşündüm.
 • 1- devletin polis memuruna direnmek
  2- bir polisi ezmeye çalışmak
  3- trafik kurallarına uymamak / hız yapmak
  4- bir vatandaşa çarpmak
  5- çarptığın halde yoluna devam etmek

  adalet ve insan canı: 705 lira + kdv