şükela:  tümü | bugün
880 entry daha
  • 19 mayıs'ta oynadığı günlerde canlı izleme fırsatını yakaladığım, 'müthiş sol ayağımlan' güzel işler çıkaran orta saha oyuncusu.

istanbul'un büyüklerinde oynamak istemesi çok normal ancak sezon sonu, avrupa şampiyonasından sonra avrupa'ya gitmek onun için en doğrusu olacaktır.tam ispanya'ya gidip çıkışını sürdürmesi gereken bir zamana geldi irfan ve nakit sıkıntısı çözülürse takımlarda, eminim kendisine güzel teklifler olacaktır.yanlış hatırlamıyorsam başakşehir'e geldiğinde de üç büyükler yerine bundan sonra direkt avrupa'ya gitmek istediğini söylemişti.tabi çok zaman geçti aradan ve galatasaray'da oynamak istemesi de çok normal dediğim gibi.
  • birileri para kazanacak diye yapılan anadolu>üç büyükler transferlerinden birisi daha.

bugüne kadar bu tarz hikayelerin %90'ı hüsranla bitmiştir. sırf benim hatırladığım 2000 senesinden bu seneye kadar en az 20 oyuncu vardır.

vaktinde okan koç mesela, millet birbirini bıçaklıyordu bu adamı almak için. beşiktaş'a gitti, kariyeri de o sezon bitti.
    kemal arslan vardı, yine kavga dövüş kan revan bi tranafer süreci derken fenerbahçe'ye gittiği ilk sezon söndü adam.
    alper potuk vaktinde ligin geleceği muamelesi gördü, daha geçen seneye kadar soru işaretiyle bi umut peşindeydi taraftarı.
    en güzelini de canım takımıma sakladım: tarık çamdal. şu dönem falcao'ya verilen para konuşuluyor ama en azından falcao yani, ortamlarda bizde oynadı dersin havan olur. bu tarık kulübede oturup 5 sene falan maaş aldı. şaka gibi olay.

yerli futbolcular mental olarak zaten kuvvetli değil, bi de böyle baskı altında geldiklerinde şirazeleri iyice kayıyor. irfan da düşündüğünde 14 milyon euro falan etmediğini, daha geçen sene haaland'ın 20 milyon euro'ya dortmund'a gittiğini biliyor sonuçta. böyle bi olaya gerçekten gerek yok diycem ama komisyonlar önemli tabii. üstelik irfan bu dönemde transfer edilmezse sene sonu n'olur bilinmez, bi an önce alınır o yüzden. aynı diagne gibi işte, hızlı hızlı ver 13 milyon euro'yu uza.
  • gs alırsa takımı şampiyonluğa götürür, şampiyon olmak istiyorsan 3'e 5'e bakmıcaksın
  • ".. başakşehir gs yönetimi üzerindeki baskının farkında .." yazmış bir kullanıcı. kim baskı yapıyor arkadaşlar yönetime. rahat bırakın yönetimi baskı falan yapmayın. başakşehir'den, kasımpaşa'dan futbolcu alınmaz.

zaten yönetim bu seneden sonra aday da olmaz seçilemez de. başkan hasta , abdürrahim de para verip üstüne küfür yemekten rahatsız. ne baskısı. adamlar fırsat bulsalar yönetimi bırakacaklar.
  • irfancan sözleşmesi biterken başakşehirli yöneticikere kanıp 5 senelik seneliği 600bin euro dan sözleşme yaparak hayatının hatasını yapmıştır. şu an tüm kozlar göksel gümüşdağın elinde ve satmasa satmaz.

irfancan bu sözleşmeyi yaparken duygusal davrandı satışımdan başakşehirde yararlansın istedi ve yöneticilerden de satış sözkonusu olduğunda kolaylık sağlayacaklarının sözünü aldı ama yazılı olmayan hiçbişey geçerli değildir.

şu pandemi şartlarında euro 2020 den sonrada satılabileceğinin hiçbir garantisi yok hele hele çift haneli rakamlara hiç yok. galatasaray 6 milyon euronun bir kuruş üstüne çıkmaması lazım. futbolcunun maaşını da inşallah çok artırmazlar. yoksa sonradan satmakta zorlaşır.
  • topu her kaptırdıktan sonra (ki azımsanmayacak kadar çok yapıyor bunu) kendine, topa ya da başka bir şeye küsüyormuş gibi yapması bana volkan şen'i hatırlatan top tepici.
  • bu denli yüksek bonservis ücretli türk futbolcularımızın transfer süreçleri kesinlikle son 5 yıldan başlanarak masak tarafından incelenmeli.
    bir teknik direktör sadece bir transfer ile ömürlük servet elde edebilir.
    örneğin x bir oyuncuya seni alacağım sen bizden 4 milyon euro iste ama 1.5 milyonu benim diyebilir.
    isterse vermesin bir sezonda kariyerini bitirir.
  • 10 milyon euro olmayan, 10 milyon euro'ya yakın hiç bir teklif almayan futbolcudur. sen git emre utkucan'a 10 milyon euro para var kimi alalım de, sana 100 kişilik liste verir sıra irfan can'a gelene kadar.
  • fenerbahçe ve galatasaray'ın ihtiyacı olduğunu düşünmediğim futbolcudur. iki takımın da kadrosu hayli geniş. fenerbahçe'nin kadrosu galatasaray'dan daha kalabalık ama bunun avantaj değil her açıdan dezavantaj olduğu görülüyor..

galatasaray'ın daha dar ama daha güçlü bir kadrosu var fenerbahçe'ye göre.. fatih terim farkı da var..

yani iki kulüp de sidik yarışına girip menajerleri zengin edip kulüp kasalarını boşaltan transferler yapacağına eldeki futbolculardan maksimum verim almaya çalışsalar keşke.

ben anlamıyorum.. avrupa'da yoksun.

sadece kıytırık türkiye ligi ve kupasında mücadele ediyorsun.

transferde bu kadar açılmanın manası ne?

özellikle fenerbahçe'ye bu lafım.

çok kalabalık kadro çok güçlü kadro demek değil.

anlayın artık bunu.

van persie ve falcao transferlerinde yapılan hatalar tekrarlanmasın, kulüpler batmasın dedikçe beterin beteri işler yapılıyor.

sonra da taraftardan medet umuluyor.

yahu zaten ekonomi batmış, işsizlik %30'a vurmuş, enflasyona para dayanmıyor.

vatandaş perişan durumda.

bir de futbol takımlarının müsrif harcamalarının bedelini mi ödeyecek insanlar bu ekonomik buhran ortamında?
  • inşallah en az 10 milyon euroya gs'ye gider de falcao kadar olmasa da ikinci emre kılınç vakası olur.
50 entry daha