şükela:  tümü | bugün
  • öğretmenimden ziyade örnek aldığım insandır.
  • o kadar da örnek alınacak bir insan değildir. tabii bunu kant'ın görev ahlakından yola çıkarak söylüyorum, ama günümüzde "evrensel ahlak" kavramını ciddiye alan kaldı mı? hele "görev" bizlere çok yabancı bir kelime. fakat bu nietzsche'nin "geleceğin filozofları" olarak kast ettiği bireylerin hayata gelmiş olmasından ötürü değil, bunun sebebi - - çok dağıldı konu. aşık olunacak biri değildir, süper bir ders anlatımı vardır da denilemez ama güzel göndermeler yapar, ki bunlar dersi zevkli kılar. final verdict: 5/7

    edit: bu girdiyi silsem mi böyle bıraksam mı emin olamadım...
  • mezun olana kadar 3 dersini almışlığım var. seçtiği metinleri, romanları vs. ile cidden keyifli zamanlar geçirdim, hala aklımdadır color purple ve mango street dersi. belki tek sıkıntı o da sıkıntı ise eğer karşısında romanları okumadan gelen bir kitleyle okuyanlar arasında denge kurmaya çalışırken kaybedilen zaman olduğunu söyleyebilirim. ama konularına hakim bir hocaydı. kısaca severim kendisini ayrıca grubuyla dehşet gitar çaldığına şahit oldum birkaç kez.
  • kendisi ders aldığım en cool hocalardan biridir. gördüğüm kadarıyla rahatına düşkün bayağı. zira sabahın köründe gruba yazıp gelmeyeceğini bildirebilir; derse az katılım olduğunda "niye geldiniz yahu gidip uyusanıza" diyebilir.

    ders anlatımına laf etmek yakışık almaz çünkü konuyu veya konsepti en iyi ifade edebilecek metinleri seçer ve bunları da hem görseller hem popüler kültür ile perçinleyip en net şekilde anlamanıza yardımcı olur.