şükela:  tümü | bugün
 • ankara devlet tiyatrosunda sahnelenen sırça kümes oyununun ikinci perdesinde oyuna dahil olup gülin ersoy ile beraber oyunu kurtaran yetenekli oyuncu.
 • erzurum devlet tiyatrosu'ndan ankara'ya geçiş yapmış ödüllü oyuncu. çok da iyi olmuş.

  (bkz: sırça kümes/@kedish)
 • sanatçıdır..

  kuru kuruya sahne tozu yutanlardan değildir..
 • 2012-2013 sezonu ankara devlet tiyatrosunda, cyrano de bergerac adlı oyunda christian karakterini oynayan başarılı oyuncu.
 • savaş alanında açlıktan hanidiyse çürümekte olan ve uyuyan christian'ın başına gelen cyrano şöyle der:

  "şuna bak açlıktan yüzü gözü morarmış.. ama yine de güzel mi ne be".

  irfan kılınç rolüne cuk oturmuş. taş bebek gibi bir adam resmen. peruk, lens ve makyaj marifeti ile de kusursuz bir güzelliğe erişmiş. *

  http://www.tiyatronline.com/…debergerac-ankdt-2.jpg

  http://www.acans.com.tr/oyuncu_detay.aspx?id=288

  http://gazetesu.sabanciuniv.edu/…m-de-12-nisan-2012
 • ankara devlet tiyatrosu 2013-2014 sezonu oyunlardan macbeth'de malcolm karakterini canlandıracaktır..
 • bana kafkas tebeşir dairesini defalarca seyrettiren yakışıklı ve çok başarılı bir oyunudur. ıki efendinin uşağı,şeytan ayrıntıda gizlidir oyunculuğu ile büyülediği oyunlardandir. kutay sungar ile ayni sahnede oldukları anlarda şanslı hissederdim kendimi, şimdi yıllar geçti,başka bir şehirde yeni bir oyunla seyretmek için fırsat kollarım kendisini...
 • ankara devlet tiyatroları gözlerimi kaparım vazifemi yaparım oyununda efruz karakterini canlandıran başarılı oyuncu. ilk defa sahnede izledim ve daha önce izlememiş olduğuma hayıflandım. rol için biçilmiş kaftan olmuş. özellikle müzikli sahnelerdeki mimiklerine baya koptum. baştan sona mükemmel bir performanstı.
 • bi kişi de dememiş: selçuk üniversitesi devlet konservatuvarı mezunudur.
 • ankara devlet tiyatrosu'nda yer aldığından beri canladırdığı tüm karakteri izleme fırsatı buldum.. oldukça güçlü bir oyunculuk sergiliyor ama bunu yaparken abartıya kaçmıyor.. oynadığı rolleri bir giysi gibi üzerine giyip, alabildiğine doğal bir oyunculuk sergiliyor..

  leziz bir yemek sonrası ağızda kalan nefis bir tat gibi.. oyun biter, salon dağılır ve kulaklarda, gözlerde enfes bir performans kalır..

  tıpkı olması gerektiği gibi..

  insan sahnede gördüğüne inandığında seyir zevki artıyor çünkü..

  işte bunu yapabiliyor, o dozu biliyor, her defasında o şekilde can veriyor karakterine..

  temiz, dupduru, doğal..

  mimiklerini çok iyi kullanabiliyor, sesinin tınısını ayarlayabiliyor, adımlarını bile düşünerek atıyor..

  tüm bunları karakterine can verdiği, çok yakıştığı sahnesinin hemen önünde yer alan koltuklardaki seyircilerine buram buram hissettirebiliyor..

  her sahneye çıktığında çıtasını daha da yükselttiğini ama o doğallığından da ödün vermediğini gösteriyor.. her performansında bir öncekinden daha iyi, bir sonrakinde daha daha iyi olmaya çabaladığını ispatlıyor..

  akıttığı her ter helal, aldığı her el çırpışı hakkıdır..

  iyi ki burada, iyi ki ankara'da..