şükela:  tümü | bugün
  • eski hava kuvvetleri komutanı...
  • içişleri bakanlığı da yapmıştır.
  • bülent özaydinli'nin babasi.
  • maraş katliam'ı sırasında, chp hükümetinin içişleri bakanı olarak olaylardan sol örgütleri sorumlu tutmuştur.
  • fenerbahçe asbaşkanı murat özaydınlı'nın da babasıdır.
  • 12 mart muhtırası döneminde eskişehir ve civar iller sıkı yönetim komutanlığı yapan, 24/25 aralık 1978'de meydana gelen maraş olayları için "sol örgütler yaptı" deyince tepki gören ve sonrasında içişleri bakanlığından istifa eden kişi. koç holding eski icra başkanı, migros türk a.ş. yönetim kurulu başkanı bülend özaydınlı'nın ve fenerbahçe spor kulübü asbaşkanı murat özaydınlı'nın babasıdır.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin birinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 42.hükümet/içişleri bakanı/05 ocak 1978/02 ocak 1979/balıkesir/chp/11 ay 27 gün/11 ay 27 gün

not: resmi degil bu verilen süreler; ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • askeriyenin emriyle bülent ecevit'e 12 eylül'de darbe haberini veren kişi. askeriye düşünceli davranıp tanıdık birinin söylemesini uygun bulmuş.
  • bugün karacaahmet mezarlığında dolaşırken mezarını gördüğüm, dönüp sesli biçimde hakkımı haram edip içimden bildiğim tüm beddualari okuduğum, tukurdugum cuntacı, kendi menfaati icin milletin geleceğini çalan nar icinde yatası asker ölüsü.