şükela:  tümü | bugün
  • 1995 senesinde izmir fen lisesi mudurlugune gelmisti. genc , heyacanli bir idareciydi. bizleri projelere ve tubitak konusunda baya motive etmis, ve elinden gelen yardimi yapmisti. onun doneminde okulun basarisinda patlama olmu$tu, pek cok kisi olimpiyat ve projelerde derece almisti. futbol hastasiydi, hatta bir keresinde bize "cocuklar okula cok iyi iki tane hoca getiriyorum" demi$ti. megersem o hocalar sadece futbol konusunda iyimi$, ve onun icin gelmelerini saglami$. siyasetle her zaman icice olmustur, merkez sagda dyp'den mhp'ye uzanan bir cizgide idi sanirsam. bu ozelligini izmir fen'e maddi destek saglamak amaciyla, olumlu yonde kullanmistir. bu dogrultuda, tubitak olimpiyatlarinda basarili olan ekip olarak, burhan ozfatura senin kutlu aktas benim, milli egitim mudur senin dolastirmistir bizi. kutlu aktas ile soyle bir diyalog gelismisti hic unutmam.

bir sure havadan sudan , basarilarimizdan konusulduktan sonra..

mudur - vali bey sizinle konusmak istedigimiz baska bir konu var
    aktas - buyrun..
    mudur - maalesef yeterli maddi destek alamiyoruz, bu yuzden kaloriferlerimize yakit almakta ve tamir etmekte zorlaniyoruz. ogrencilerimiz usuyor.
    aktas - usumek iyidir. mesela diyetisyenler zayiflama recetelerinde dondurma verirler neden. biyolojici arkadaslar cevaplasin.

biyolojici arkadas "ne diyor bu adam" diye bakakalir. ben atlarim:

motorbreath - donrdurmanin soguklugunu dengelemek icin vucut kalori yakar..
    aktas - afferin sana, iste usumek iyidir o yusden.
    mudur -bir de orta ogretim basari puani okulumuza zarar veriyor. pek cok ogrencimiz ayrilmak zorunda kaldi.
    aktas - kac kisi kaldiniz?
    mudur - 54..
    aktas - iyiymis yaa, az degilmis.
    (bu sirada bunu duyan arka taraftan bir arkadas yuksek volumlu bir kahkaka atar..)

bu vesileyle kutlu aktas'a da selam ediyorum.
  • (bkz: ihsan kurt)
  • inanılmaz bir şekilde rugrats'deki ikizlere * * benzeyen izmir atatürk lisesi müdürü. ikizlerden hangisine benzediği konusundaki çalışmalarım halen sürüyor *
  • emekli olup takev fen ve anadolu lisesi’ne kurucu müdür olarak giden eski izmir atatürk lisesi müdürü.
  • izmir fen lisesi'ndeyken, okulda pek göremediğiniz, sistemdeki iyi polis rolünü oynayan bir etkisiz elemandı kendisi.