şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: türkiye'nin hayalet gemileri)

  avrupa birliğinin ortak düzenlediği deniz operasyonu. şahsım adlı devlet yöneticisinin, sancaklı ethem üzerinden libyaya sattığı silahları taşıyan bana gemisine de operasyon düzenlediler. mürettebat itirafçı oldu.

  iett’den lahey’e uzanan yolun sonuna dogru...
 • cnn greece'te yer alan habere göre bugün operasyon kapsamında görevli yunan savaş gemisi türkiye'den libyaya'ya giden kargo gemisini askeri müdahale ile durdurmaya çalıştı.

  bölgede görevli türk savaş gemilerinin "bu gemi t.c devleti koruması altındadır"anonsunun ardından müdahale kararından vazgeçilmiş olup, kargo gemisi seyrine devam etmektedir.
 • avrupa'nın kahpe yüzünü gösteren operasyon.
  turkey's ghost shipsden önce topluca pkk'ya sattıkları silahların hesabını versinler.
 • operasyon kapsamında görevli yunan deniz kuvvetleri üyesi bir komutanın komuta ettiği bir alman firkateyni türk bandrollü rosalina-a adlı insani yardım gemisini durdurarak arama yapmış.

  (bkz: türkiye'nin hayalet gemileri)

  operasyona ilişkin çavuşoğlu açıklamaları
 • irini, yunanca barış anlamında kullanılan bir sözcük.
  dolayısıyla, barış operasyonu.
 • birleşmiş milletler'in libya'ya uyguladığı silah ambargosundan hareketle avrupa ülkelerinin (almanya, fransa, yunanistan) götlerinden uydurdukları, kendi kendilerine gelin güvey oldukları taraflı operasyonun adıdır. bu operasyon ne rusya'nın libya'ya akan cephane dolu uçaklarına karşı koyabilmiş, ne mısır'ın silah aktarmasına karışmış, ne de birleşik arap emirlikleri gibi diğer ülkelerin. bunlara seslerini dahi çıkarmamışlardır. kendi ülkelerinde de ağır eleştirilmişlerdir bu yüzden. bunların amacı bellidir. bu operasyonun adının yunanca olması da tesadüf değildir. amaçları açıkça yunanistan'a doğu akdeniz'i vermek, türkiye'nin haklarını boşa çıkartmaktır. yoksa akdeniz'e kara sınırı olmayan, akdeniz'i tarihleri boyunca en fazla harita üzerinden görebilmiş almanların akdeniz'de ne işleri var? geçiniz.

  bu operasyon açıkça "korsancılık" faaliyetinin adıdır, barışla falan da alakası yoktur. korsancılık yaparak türkiye'nin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar. klasik avrupa ikiyüzlülüğü.

  detaylı bilgi için tolga özbek'in videosu: https://youtu.be/z5zhbze1eve
 • türkiye ile ab arasında büyük bir krize neden olan operasyon.

  http://politikaakademisi.org/…mek-rosaline-a-krizi/
 • (bkz: #144921267)
hesabın var mı? giriş yap