şükela:  tümü | bugün
 • kaçak kullanım bedeli ödeyenlerin eseridir.

  (bkz: deşarj)
 • o entryde ırkçılık değil yetersiz bi sosyolojik tespit var. bu yetersiz sosyolojik tespit ırkçılığa yol açar mı? birileri demek ki kürtler pis insanlar gittikleri şehirleri katlediyorlar diye sonuç üretir mi? evet. peki burada siz sayın ırkçı olmayanların yapması gereken nedir? ırkçı olmadığım halde daha az favorileniyorum diye sızlanmak değil tespitin altını doldurmak. yani bu başlığı;

  (bkz: kürtlerin göç ettiği şehirler neden iflah olmaz)

  filan şeklinde açıp çok kültürlü hayatı, alt kültür - üst kültür bağlamında ele alıp, tıpkı çok kıllı olmanın kürt olmakla bi alakasının olmadığı gibi bunun da kürt olmakla bi alakasının olmadığını anlatmaya çalışmak. hadi bakayım, göreyim sizi.
 • avrupa' daki türk algısı ile ilgili bir şeyler duyduğumda pek de üstüme alınmıyorum. ama hak da veriyorum açıkçası adamlara. belli ki çok çekmişler.

  ülkemdeki suriyeliler hakkında homurdananların da haklı olduğuna inananlardanım.

  peki kürt kardeş, bu kadar olay oluyor da, sen hiç mi eleştirmiyorsun ırk kardeşlerini? ya da düzgün bir insansan neden üstüne alınıyorsun tüm bunları?

  ırkçı da ırkçı, bik bik bik. adam olana kim ne diyebilir.

  ilgili entaride yazılanları beğenen 1000 küsur kişinin yaptığı eylemdir.
 • engellemek için için muhteşem bir kaynak olmuş bence. iyi tarafından bakmak lazım. bu kadar denyoyu bir araya getirmek kolay değil.
 • çünkü burası birbirinin aynı görüşte olan komün neferlerinin birbirinin sırtını sıvazladığı, bilhassa din ve ırk konularında hassasiyet sahibi insanlara sur diplerinde pala sallayarak dayılanan küfelik klonlarla dolu bir yer. biz de kale kapılarını suratlarına çarparak kapatmak için buradayız.
 • kemalistler tarafından favorilenme durumu- imiş?!!
  favorisinden kemalist tespit edici ayağınıza geldi.
  tam trt yarışma procesi olacak fikir şelefsizim.
  a.q.p. de bayılır bak buna.
  idrak yolları enfeksiyonundan muzdarip küçük einstein'a göre kürtler yerleştikleri her yere medeniyet, uygarlık, nezaket ve dahi zarafet götüren modern zaman medicileri.
  be hey dingil han hazretleri,
  insanlar keçisini satıp büyük şehirlere akın eden bu güruhun uyum sağlamama inat ve hırslarından illallah demiş olamaz mı?
  azimle hala geldikleri yerlerdeymişcesine yaşama abuklukları normal mi yani?
  "normal" insanlar bu cahil ama iddialı şehir işgalcilerinden bıktı artık.
  hecelisi var aşağıda ki bir ümit kavrayabilesiniz mevzuyu diye:
  u-yum sağ-la be hey kro
  şeh-re u-yum sağ-la
  ev-ril ar-tık yıl ol-muş 2017!

  dayanamama edörtü: eski oturduğumuz binada vardı bunlardan en nadidesi. semt gayet nezih, bizimki sonradan parayı görenlerden. ne yaptıysak asansörde sigara içilmeyeceğini, "ayakkapların" daire önünde bırakılmayacağını,
  çamaşırların balkondan aşağı sallandırılmamasını ve buna benzer en temel kurallara uyması gerektiğini öğretemedik. inat etti. "para verdüm aldum hoaaarrhhggg!" diye kesti attı tüm itirazları. bak tek bir tanesi uyumsuzluğuyla tüm binanın huzurunu bozdu.
  ayı oğlu ayı!
 • gözümden kaçmış. bu başlığı açarak görmeme vesile olan arkadaşa teşekkürler.

  1449. fav bende.
 • kürt milliyetçilerini rahatsız etmiştir .
  çevremde çok böyle tipler .
  kürtlerin ayrımcılığa uğradıklarını düşünürler , herkesin eşit olması gerektiğini ve ırkların önemsiz olduğunu söylerler ama bir kürt'le karşılaştıklarında gözlerinin içi güler .
  bir türk'e ise içinde nefret besler .
  ulan eşeksiken , adamın yazısının neresinde ırkçılık var