şükela:  tümü | bugün
 • kaçak kullanım bedeli ödeyenlerin eseridir.

  (bkz: deşarj)
 • o entryde ırkçılık değil yetersiz bi sosyolojik tespit var. bu yetersiz sosyolojik tespit ırkçılığa yol açar mı? birileri demek ki kürtler pis insanlar gittikleri şehirleri katlediyorlar diye sonuç üretir mi? evet. peki burada siz sayın ırkçı olmayanların yapması gereken nedir? ırkçı olmadığım halde daha az favorileniyorum diye sızlanmak değil tespitin altını doldurmak. yani bu başlığı;

  (bkz: kürtlerin göç ettiği şehirler neden iflah olmaz)

  filan şeklinde açıp çok kültürlü hayatı, alt kültür - üst kültür bağlamında ele alıp, tıpkı çok kıllı olmanın kürt olmakla bi alakasının olmadığı gibi bunun da kürt olmakla bi alakasının olmadığını anlatmaya çalışmak. hadi bakayım, göreyim sizi.
 • avrupa' daki türk algısı ile ilgili bir şeyler duyduğumda pek de üstüme alınmıyorum. ama hak da veriyorum açıkçası adamlara. belli ki çok çekmişler.

  ülkemdeki suriyeliler hakkında homurdananların da haklı olduğuna inananlardanım.

  peki kürt kardeş, bu kadar olay oluyor da, sen hiç mi eleştirmiyorsun ırk kardeşlerini? ya da düzgün bir insansan neden üstüne alınıyorsun tüm bunları?

  ırkçı da ırkçı, bik bik bik. adam olana kim ne diyebilir.

  ilgili entaride yazılanları beğenen 1000 küsur kişinin yaptığı eylemdir.
 • ataturkcu, yurtsever insanlara kemalist diye saldiran tiplerin fetocu ya da pkklı olmasi hic de tesaduf degil.
  ataturkcu insanlar kendilerini ingilizlerce ataturk ilkelerini ve kazanimlarini basite indirgemek icin uydurulmus bir garabet olan kemalist sacmaligiyla tanimlamazlar, siz de sunu sokun artik kafaniza, yoksa boyle sip diye desife oluyorsunuz.
  konuyla ilgili nihat genc yazisi icin: http://odatv.com/…-kim-ima-ediyorsa-0408171200.html
  ekleme : bahsedilen baslik irkci falan degil, herkesin gordugu, yasadigi ve rahatsizlik duydugu bir tespiti dile getiriyor. yasanan bunca teror olayindan, sehit olan onca guvenlik gucumuzden, sehirlerin gobeginde pkklılarca patlatilan bombalar yuzunden olen sivillerden sonra o her onunuze gelene irkci, fasist diye saldirdiginiz, simartilip etrafi velveleye verdiginiz gunler artik bitti. etki tepki meselesi, zamaninda turk milletinin sinir uclariyla ne kadar oynadiginizi, biraz taviz verildigi zaman ne kadar nefret dolu, les zihinli ve rezil oldugunuzu, tek amacinizin bu ulkeye ve insanina zarar vermek oldugunu bu halkin buyuk bir kismi idrak etti. ırkci olan da sizsiniz, ayrimciliga da yol acan sizin bu hem sakat, hem de pis gorusleriniz. davranislariniz da, ici bos kof soylemleriniz de toplumun neredeyse her kesimine zarar ve rahatsizlik veriyor. sonunda istediginiz oldu, insanlarda haliyle sabir mabir kalmadi, irkci, fasist, baris, ozgurluk, halklar, odur buduru duyan insanlar artik ne bu kabak tadi veren laflariniza, ne de bu bolucu slogani haline getirdiginiz kelimelere tahammul edebiliyorlar ve bence cok haklilar. bikkinlik ve tiksinti yarattiniz herkeste, sunu da bir kafaniza sokun artik. bunlarin uzerine eklenen ilkel kabile ve ortadogu kulturunuzu de sehrin ortasina getirip bomba gibi birakmaniz, saygisizliginiz, uyusturucu saticiligi, kacakcilik, mafyalasma egilimi, surekli huzursuzluk cikarmaniz zaten pkk teroru yuzunden size olan onyargili bakis acisini pekistiriyor ve surekli memnuniyetsizliginiz, devlet karsitligindan tum ulkeye ve bu ulkenin insanina nefret kusma seklinde evrim gecirmis olan dusmanliginiz da tuy dikiyor. e butun bunlar insanlarin gozune haliyle iyice batmaya basladi. dedigim gibi, etki tepki meselesi. bir durup dusunun bu insanlar neden bu kadar tepkili acaba ? durduk yerde ortaya cikmadi bu tepkiler, birike birike, ya sabir ceke ceke bu hale geldi insanlar, sizin yaptiklarinizin sonucu bu. millete kafatasci, fasist, irkci diye ezberden cemkireceginize cuvaldizi da kendinize batiriverin artik. ha, bolucuk yapmak, turk milletine nefret kusmak isinize geliyorsa da denecek tek birsey kaliyor, yallah barzanistan'a!
 • engellemek için için muhteşem bir kaynak olmuş bence. iyi tarafından bakmak lazım. bu kadar denyoyu bir araya getirmek kolay değil.
 • çünkü burası birbirinin aynı görüşte olan komün neferlerinin birbirinin sırtını sıvazladığı, bilhassa din ve ırk konularında hassasiyet sahibi insanlara sur diplerinde pala sallayarak dayılanan küfelik klonlarla dolu bir yer. biz de kale kapılarını suratlarına çarparak kapatmak için buradayız.
 • kemalistler tarafından favorilenme durumu- imiş?!!
  favorisinden kemalist tespit edici ayağınıza geldi.
  tam trt yarışma procesi olacak fikir şelefsizim.
  a.q.p. de bayılır bak buna.
  idrak yolları enfeksiyonundan muzdarip küçük einstein'a göre kürtler yerleştikleri her yere medeniyet, uygarlık, nezaket ve dahi zarafet götüren modern zaman medicileri.
  be hey dingil han hazretleri,
  insanlar keçisini satıp büyük şehirlere akın eden bu güruhun uyum sağlamama inat ve hırslarından illallah demiş olamaz mı?
  azimle hala geldikleri yerlerdeymişcesine yaşama abuklukları normal mi yani?
  "normal" insanlar bu cahil ama iddialı şehir işgalcilerinden bıktı artık.
  hecelisi var aşağıda ki bir ümit kavrayabilesiniz mevzuyu diye:
  u-yum sağ-la be hey kro
  şeh-re u-yum sağ-la
  ev-ril ar-tık yıl ol-muş 2017!

  dayanamama edörtü: eski oturduğumuz binada vardı bunlardan en nadidesi. semt gayet nezih, bizimki sonradan parayı görenlerden. ne yaptıysak asansörde sigara içilmeyeceğini, "ayakkapların" daire önünde bırakılmayacağını,
  çamaşırların balkondan aşağı sallandırılmamasını ve buna benzer en temel kurallara uyması gerektiğini öğretemedik. inat etti. "para verdüm aldum hoaaarrhhggg!" diye kesti attı tüm itirazları. bak tek bir tanesi uyumsuzluğuyla tüm binanın huzurunu bozdu.
  ayı oğlu ayı!