• avrupa' daki türk algısı ile ilgili bir şeyler duyduğumda pek de üstüme alınmıyorum. ama hak da veriyorum açıkçası adamlara. belli ki çok çekmişler.

ülkemdeki suriyeliler hakkında homurdananların da haklı olduğuna inananlardanım.

peki kürt kardeş, bu kadar olay oluyor da, sen hiç mi eleştirmiyorsun ırk kardeşlerini? ya da düzgün bir insansan neden üstüne alınıyorsun tüm bunları?

ırkçı da ırkçı, bik bik bik. adam olana kim ne diyebilir.

ilgili entaride yazılanları beğenen 1000 küsur kişinin yaptığı eylemdir.
  • gözümden kaçmış. bu başlığı açarak görmeme vesile olan arkadaşa teşekkürler.

1449. fav bende.
  • bu başlık sayesinde haberdar olduğum durum.

+1 fav da benden olsun o zaman!

ayrıca (bkz: bi siktir git dedirten kürtçü zırvaları)
  • o entryde ırkçılık değil yetersiz bi sosyolojik tespit var. bu yetersiz sosyolojik tespit ırkçılığa yol açar mı? birileri demek ki kürtler pis insanlar gittikleri şehirleri katlediyorlar diye sonuç üretir mi? evet. peki burada siz sayın ırkçı olmayanların yapması gereken nedir? ırkçı olmadığım halde daha az favorileniyorum diye sızlanmak değil tespitin altını doldurmak. yani bu başlığı;

(bkz: kürtlerin göç ettiği şehirler neden iflah olmaz)

filan şeklinde açıp çok kültürlü hayatı, alt kültür - üst kültür bağlamında ele alıp, tıpkı çok kıllı olmanın kürt olmakla bi alakasının olmadığı gibi bunun da kürt olmakla bi alakasının olmadığını anlatmaya çalışmak. hadi bakayım, göreyim sizi.
  • başlıkta ırkçılık falan yok. düpedüz doğru tespit.

kürtçüler -bakın kürtler demiyorum kürtçüler- faşizm, ırkçılık vs. sözlerini kendilerine kalkan yapıyorlar.

kendi aşiret düzenlerine ufacık bir başkaldırı kırıntısı dahi göstermeyen insanlar ona buna sövüp bir de ırkçı damgası yapıştırıyorlar. ama türk insanına her türlü hakaret serbest. bunun örneklerini her yerde görmüşsünüzdür.

türk olduğunu beyan etsen ırkçısın diyecek aveller varken sorunları konuşmakta zorluk çekiyoruz. sen sikindirik aşiret düzeninden kopamayıp iç anadolu insanına çomar demeyi biliyorsun ama çomar dediğin adam sana bir şey deyince ırkçı damgası yapıştırıyorsun. kusura bakma ama sikerler öyle işi.
  • favorilemeyi unuttuğumu hatırlatan başlık olmuştur. teşekkürler.
  • başlığın favorilenmesinden bile mağduriyet çıkartabilecek kadar müptezelsiniz.
  • (bkz: where is us air favoris)

dayanamadım.
hesabın var mı? giriş yap