şükela:  tümü | bugün
  • geeklerin tatlı telaşı adlı facebook grubunda yaşanmış bir hadisedir. onlarca insan hep bir ağızdan ırkçılık yaparken, buna tepki gösteren birini gruptan attı ırkçılar. yanlış duymadınız, osmanlı ocakları, mhp ya da akp içinde değil geekler arasında yaşandı bu. küfür ya da argo konuşmadığına, hiçbir halka ya da gruba hakaret etmediğine göre neden yaşandı? çünkü susmadı. daha önemlisi kürtleri savunan bir türktü. ırkçılığın aleniliği faşizmin ilk kuralı. işin kötüsü facebook dışında başvurulabilecek bir yer yok. bimer'e yazsan süleyman soylu "yakıp, benim ismimi verin" diye dönüş yapar.

(bkz: geeklerin tatlı telaşı)
  • gereksiz tipler grubunda gereksiz tiplerin gereksizlik yapmasına tepki göstermek gibi bir gereksizlik yapan gereksizin diğer gereksizler tarafından dışlanması olayıdır.
  • ya ne yapacaklardı, adı üstünde ırkçılar. hani demokratların eşeklik edip, antidemokratlara söz hakkı vermesi gibi değildir olay. onlar için zaten düşünce özgürlüğü yok. mesela ekşisözlüğü eleştirip, yazarlığa devam edebilirsin. ırkçıların demokrat olduğunu size kim söyledi?
  • hayatım boyunca beni 400 kere gruplardan atmışlardır. her girdiğim facebook grubunda o grubun konseptini eleştirecek, muzurluk çıkartacak bir şeyler buluyorum. benim de eğlencem bu. yanlış anlamayın, sadece yazı yazıyorum başka hiç bir şey değil. olayın yemin ederim etnik unsurla, dincilikle, dinsizlikle, sağcılıkla, solculukla, veganlık ya da karnivorlukla uzaktan yakından alakası yoktur. insanlar farklı düşüncelere yahut ifade biçimlerine tahammül edemiyorlar. benim gözümde bu tür insanlar, hangi ideolojik görüşte olursa olsun, eksik ve yoksun insandır.
  • dünyanın çivisi çıktı daha neler göreceğiz. yarın öbür gün suriye'de birilerini de bir sebepten vururlar. ya da türkiye'ye a milli takımı gruplardan çıkma şansını mucizelere bırakır.
  • insanin beyni tipki babasi dedesi atasi gibi devlet tarafindan muhurlenince boyle oluyor.

kirsaldaki bos gezenle, avrupalara gitmis profla, orta halli egitim almis insanla, dizileri filmleri kitaplari yalayip yutmus dil bilen eden tip ayni benzer rezil dusuncelerde ortaklasabiliyor. "uygar" ortamlar boyle insanlarla dolu. hatta su kadarini soyleyeyim ben bu ayrimci tavri kirsaldan ziyade ulkenin gelimis bolgelerindeki insanlarda daha cok gordum. hep diyorum tekrar olsun ziyani yok, bizim sikintimiz kirsaldaki insandan degil okumus insandan kaynaklaniyor. daha bunlari belli bir global seviyeye getiremedik, imkanlari oldugu halde bazi konularda geri kalip "comarla" ortaklasabilmelerinin ne kadar berbat bir sey oldugunun farkinda dahi degiller. mutebel, makbul olduklarini saniyorlar. isimiz zor.

geek la bunlar abartma nereye vardirdin konuyu demeyin, mumkunse objektif bicimde cevrenizi gozleyin. saygilar.