şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: savaşçı)
  (bkz: isimsizler)
  (bkz: söz)

  yukarıda verilen bkz.lara konu olan dizilerin tamamen ırkçılık ile beslendiğini düşünüyorum. ve buraya taşıma gereği duydum.

  bu, 70–80'lerdeki sex filmleri furyası gibi aniden türeyen dizilerin sebebi hikmeti nedir, merak etmekteyim.

  tanım: yeni türkiyede milliyetçilik kisvesi altında pazarlanan ırkçılığın televizyonlar aracılığıyla halka arz–ı endamı.

  edit: bahsettiğim şey mazlumu zalimlerden koruma ile ilgili değil, türklük imgesinin ya da türklük iminin yüceltilmesi olgusu. bu, ırkçılıktır.

  edit 2: bugün bu dizilerden birinin fragmanında kurşuna dizilmek için bekleyen bir kadının "türkün özü var olsun" demesine şahit oldum. bu öyle bir sahnedir ki izleyen her 7–18 yaş arası çocuğu ve 18–25 arası genci silahlanmaya, türkün varlığı için türk olmayanı yok etmeye iter.

  bu çok tehlikeli.

  edit 3: belki 1984 okumayanınız ya da filmini izlememiş olanınız vardır diye söylüyorum, mutlaka okuyun ve filmini izleyin. zira türkiyeyi çok yakinen hissedeceksiniz.

  son edit: yazdığım hiçbir entry'de kürt milliyetçiliği yapmamama rağmen, beni milliyetçilikle suçlayanları kınıyorum. ben bir algı operasyonun varlığına dikkat çekmek istedim. bu kadar.
 • bir türk milliyetçisi olarak birdenbire meydana çıkmalarında bir bit yeniği olduğunu düşündüğüm diziler bütünü.

  düzenleme: yukardaki arkadaş ırkçılık görmemiş.
 • don't trust the b* in apartment 23
 • başka türlü özünüze dönemiyorsunuz,ben bu işe bu tarafından bakmak istiyorum
 • halkı savaşa hazırlamak olabilir. umarım değildir.

  öte yandan realist bakarsak coğrafyamızda pek çok savaş var. ordumuz hem pkk ile mücadele ediyor hem de suriye'de operasyon yapıyoruz. doğal olarak halk savaş havasında ve zaten milliyetçi damarımız öne çıkmış durumda. işte bu ortamda dağ 2filmi sinemaya girdi ve belirli bir izlenme oranı yakaladı. bunu gören dizi yapımcıları da fırsatı kaçırmadı. yani her zamanki gibi olay tamamen maddi.
 • (bkz: #66361985)
 • halkın sağlı sollu içi boşaltılmış milliyetçilikle bombalandığı yeni türkiye'de son yılların gözde furyasıdır. halkın bu derece cahil bırakılmaya çalışıldığı, sürekli olarak "biz şöyle süperiz, şöyle güçlüyüz" şeklinde bayat propagandaların yapıldığı ülkemiz, nazi dönemi almanyasına bir kez daha ne kadar çok benziyor.
 • bu karanlık günler elbet geçecektir, fakat bahsi geçen dandirik yapımların üretiminde-yayınlanmasında emeği geçen işbirlikçi kodamanların yavşaklığı baki kalacaktır.
  -ekmeğinin peşindeki set emekçileri-oyuncaları tenzih ederim.
 • bazı avellerin zoruna giden furyadır. ulusal kanallarda başka bir ırkın güzellemesi yapılsa sevinç çığlıkları atacak olan etnik sorunlular gelmiş, anlı şanlı türklüğü yücelten sahnelerin türk'ün kanını kabartmasından rahatsız olmuş. siz isteseniz de istemeseniz de bu millet şahlanacak ve biz bunun propagandasını yapıp insanları motive etmeye çalışıp ırkımızın yükselmesine neden olacağız. sadece askeri alanda değil her alanda bir numara olmasını tek tek sağlayacağız. gönlünde bu memlekete bir aidiyet bulunmayan vatan hainleri beni iyi dinlesin. bunlar iyi günleriniz. tadını çıkarmaya çalışın. gelecekte sizler düşeceksiniz fakat milletimiz, asilliğinin bedeli olarak yükselecektir.
 • devlet bahçeli'nin evet demesinin neticelerinden biridir.

  boşuna mı evet dedi sanıyorsunuz. türkiye'de pek çok alanda milliyetçilik hakim olmuştur artık.

  milliyetçiliğe de asla karşı değilim ancak milliyetçiliğin farklı uygulamaları ve bu uygulamalar sonucu farklı yansımaları olduğu da açık.