şükela:  tümü | bugün
323 entry daha
  • bazı cahil cesaretli zavallıların alaya aldığı afet. elin kasırgası olur bunlar alay eder. yarın kendi tepesine yıldırım düşmemesinin garantisi yok halbuki.
  • öncelikle hiçkimsenin can ve mal kaybına uğramamasını diliyor uğrayanlarınsa acısını paylaşıyorum.
    ancak; kasırgayla beraber zamanında bayıla bayıla amerikan'nın miami, florida gibi lüks sayılabilecek sayfiye beldelerinde havuzlu lüks villaları peşi sıra edinip emlak zengini olan, bununla da kalmayıp oraya yerleşen ve bununla övünen türk ünlülerinin sosyal medyada ciyak ciyak ağlayıp türk halkından merhamet dilenmeleri gerçekten çok ilgi çekici.
    sevgili ünlüler yurt dışında mülk edinip oraya yerleşecek kadar vizyon sahibi(!) iseniz, bir zahmet amerika'nın kasırga türü doğal afetlere oldukça açık bir ülke olduğunu bilip, olası doğal afetlerde hangi bölgelerin etkilenip hangilerinin etkilenmediğini bir zahmet araştırıp öğrenin ona göre yatırım yapın ve/veya yerleşin. madem o kadar paranız var azıcık kültür, vizyon sahibi olun önce.
    1-2 ay öncesine kadar beğenmediğiniz ülkenize dönünce taşı, toprağı öpersiniz artık "canım memleketim!" diye. "oh dünya varmış!" diye paylaşımlar yaparsınız.
  • umarim dexter reyiz iyidir... evi suyun hemen yakinindaydi :(
  • irma gelir gecer katrina gelir, dikkat etmek lazim benden söylemesi. florida tatil icin guzeldir ama uzun vadeli ciddi dusunmeyecegim one night standlik bir sevgilidir. evlerin sudan ucuz olmasinin sebebi budur zaten. 100 binden asagi ev var ya inanilir gibi degil. umraniye bile daha pahali hsdfdf. aslinda california fena degil ama o da cok uzak her bir yere. uzun vadeli dusunulebilecek adalar yunan adalaridir . * *
5 entry daha