şükela:  tümü | bugün soru sor
  • urla ziyaretlerimden birinde tesadüfen keşfettiğim, acıbadem kurabiyesinin fanatiği olduğum, şu ana kadar denediğim tatlarından hiç birisinin beni hayal kırıklığına uğratmadığı, sanat sokağında ikamet eden şirin pastane. fırından yeni çıkan lezzetlerini duyurduğu sayfası , şeker hastaları ve insülin direncini dizginlemeye çalışan bünyeleri zorlayabilir, bilginize.

mekanın sahibi ve şefi zarif bayan hakkında ufak bir köşe yazısı
  • (bkz: patisserie)özet gecilmesi gerekirse bildiğin pastahane.havamizdan geçilmiyor
  • dekor olarak kullandiklari renkli yuvarlak seker seklinde mumlardan satmasini da dilegidim ufak fransiz patisserie. sahibi olan hanimefendi sanirim le cordon bleu paris'de egitim almis. yaban mersinli cheesecake'lerini bulmusken kacirmak olmazdi denedim ve cok begendim. meyveli tatli sevenlerin mutlaka denemesi gerek. kesmedigi icin arkasindan da favorim olan brownie cheesecake patlatip turk kahvesini yuvarladim. buranin tam karsisinda vourla firin var. gorulmeye deger.

(bkz: vourla firin cafe)
  • gerçekten inanılmaz lezzetler sunan bir mekan. sanat sokağındaki küçük kafede yer bulamazsanız ileride bahçeli mekanı var çalan müzikler, bahçe ortamı çok hoş.

lavantali dondurması ve bademli kurabiyesi (sanırım başka bir adı vardi) çok leziz. insan ilham aliyor böyle işini aşkla yapan insanların başarısını görünce.