• (bkz: i robot)
  • ev kullanımı* ve askeri kullanım için (hakikaten iki benzer sektör) çeşitli ufak robotlar üreten firma.

http://www.irobot.com/

research kısmındaki ürünlerin isimleri günümüz savaş oyunlarındaki aletlerin isimlerinden araklanmış sanki. sentinel, future combat vb.
  • an itibari ile akademik amaçlı, programlanabilir ürünleri de olan firmadır.
  • an itibarı ile romoot adlı evi tek düğmeyle otomatik süpüren ürününe hayran kaldığım firma. biraz küçüktür ürün sık sık pislikleri boşaltmanız gerekir ama kocaman süpürgeyle bel ağrıtma devrini kapatmıştır.
  • 1200 lira olan fiyatı limango indirimiyle 999 liraya düşmüş. değer mi düşünmekteyim
  • turkiye sayfalarina http://irobot.com.tr/ adresinden ulasilabilir. bu sayfadan roomba satin alabileceginiz gibi cesitli kampanyalardan da faydalanabiliyorsunuz. orn. bazi kredi kartlarina 6 taksit imkani. ayrica bu aralar devam etmekte olan cebit fuari kapsaminda bazi urunler %20 indirimdeymis.
  • reklamındaki, "siz evde yokken tüylü dostunuza arkadaşlık yapar" kısmınından kıllandığım temizlik robotu.
    eve gelindiğinde ters dönmüş, yanık kablo kokuları içersinde kıvılcım ve cızırtılar çıkartan bir hurda bulma olasılığı vardır.

(bkz: german shepherd)
    (bkz: mastiff)
  • bu sirketin en populer urunu olan otonom elektrik supurgesi icin (bkz: roomba)
  • ben bir suredir irobot roomba yi kullaniyorum. amerika dan 600 dolara almistim 2 sene once. cekis gucu falan bekledigimden cok iyi cikti. bunun yani sira programlanabilmesi sarji bitince docking e geri donup kendi kendini sarj etmesi falan cok guzel. ama yine de tabi kiyi kose temizligi zor oluyor biraz. ama bence de yine de akilli robotlarin domestic kullanima girmesinde bir kilometre tasi.
  • 2 haftadır kullanıyorum, evin en sevilen aleti oldu. bu 2 haftada normal süpürgeyi hiç kullanmadık, eksikliğini de hissetmedik. kedimiz ve bahçede yaşayan ama arada eve de giren bir de köpeğimiz olduğu için her gün süpürmek zorunda kalıyorduk. şimdi her gün çalıştırıyorum ev pırıl pırıl oluyor. bizdeki roomba 616. almayı düşünenlere tavsiye ederim. keşke daha önce alsaymışım.
hesabın var mı? giriş yap