şükela:  tümü | bugün
135 entry daha
  • iyi başlayıp bok gibi biten dizi. ilk bölümlerde niye bu kadar beğenmemiş lan millet diyordum harbiden bir yerden sonra öyle bir bozdu ki, lost bozması ile yarışır.

--- spoiler ---

öncelikle hikayenin origin hikaye olacağını bilerek diziye başladığım için, nasıl ki daredevil'da kostümü son bölüm gördüysek, burada da fist'i çok göremeyiz diye düşünüyordum. harbiden de öyle oldu. tam eğitimini tamamlamadan kun lun'dan çıkması yüzünden fist konusunda güçsüz olmasını ben yedim. o konuda sıkıntım yok. fakat kendisinin çok iyi eğitim almış bir dövüşçü olmasına rağmen, bir yerden sonra yoldan geçen adamları bile zor dövebilmesini yiyemedim. başlarda gayet cool şekilde dövüşürken, kimyagerin kızını kurtarmaya gittiği bölümlerin ardından bir anda dövüşme skill'i yarıya düştü sanki. zaten oradan sonra dizi de düşmeye başladı. 10 bölüm yapsalar sanki bu kadar bozmazdı gibi. 13 bölüm olunca biraz sündürmek zorunda kalmışlar ve saçmalamışlar. ayrıca defenders'a bir bağlantı olur falan diyordum ama yine hiçbir şey çıkmadı. bu da demek oluyor ki o dizinin 4-5 bölümü saçma sapan toplanma ile geçecek. o da ayrı can sıkıcı. onun dışında ward karakterini çok beğendim. abi güzel oynamış. hemşirenin her yerden çıkması çok saçma ama süper kahraman dizisi olduğu için yiyoruz. onun dışında sıradan bir diziydi işte. çok da yazacak bir şey yok gibi.

--- spoiler ---

son olarak ne olursa olsun jessica jones'dan iyiydi bana göre. en azından süper gücünü sadece asma kilit kırmak için kullanmıyor arkadaşımız. daredevil ve luke cage'e yaklaşamaz tabii ki.
  • (bkz: demir yusuf)
  • bir adet jessica stroup barındıran dizidir. şöyle şöyle şöyle