şükela:  tümü | bugün
 • arşivleme, evrak, bilgi yönetimi ve depolama konusunda amerika'nın en büyük şirketi.
  http://www.ironmountain.com/index.asp
 • türkiye'de de şubeleri vardır. amerikada hektarlarca serverları vardır.

  http://www.ironmountain.com.tr/support.aspx
 • mr.robot'ta steel mountain olarak işlenen yüksek güvenlikli data depolama şirketi.
 • uzun yıllar avrupa'daki en baba dağcılık firmalarına (mammut etc.) tekstil ürünlerini üreten reha tekstilin kurduğu marka.

  henüz yeni kurulduğunu tahmin ediyorum ürünlerine bir iki yerde tesadüf ettim.fiyatlar yabancı markaların üçte biri kalite aynı.teknik ceketlerine bayıldım.

  maalesef web sitelerini bulamadım.
 • fiziki ve dijital arşiv saklama ve işleme konusunda dünyanın ve türkiye'nin en büyük şirketidir. aynı zamanda bonded, reisswolf gibi büyük arşivleme firmalarının içinde türkiye'de en büyük olanıdır. şirket fiziki arşiv saklama ve işlemenin yanında, sahip olduğu serverlar üzerinde güvenli veri saklama hizmeti de vermektedir. şirketin müşterilerin çoğunluğu coco cola, tuv gibi dünyanın en büyük firmalarıdır.

  new york borsanında ırm kodu ile işlem gören firmanın 2016 yılı geliri 3,5 milyar usd'dir. net karı ise 104,8 usd'dir.

  firmanın kuruluş hikayesi ise bir hayli ilginçtir. kurucusu amerika'da yaptığı çeşitli işler ile zengin olmuştur. yatırım yapmak için yeni sektörler aradığı dönemde new york yakınlarında bir demir madeni satın alır ve işlemeye başlar. daha sonra bu demir madeninin faliyetlerine son verilir. ve burada ıron mountain (demir dağ) kurulur.
 • 11 haziran tarihinde gebze deposu yangında ciddi şekilde zarar görmüştür. eğer şirketiniz de evrak depolama için bu şirketle çalışıyorsa ve belgeleriniz izmit depoda ise artık belgeleriniz için endişelenmeyiniz. sloganları olan "güvenli imha" bugün ne yazık ki gerçekleşti.
 • yangınla ilgili kendilerine mail attık gelecek dönüşü bekliyoruz. umarım can ve mal kaybı yoktur. gelen dönüşe göre buraya editlerim. şirketiniz iron mountain ile çalışıyorsa kendilerine mail atıp durum hakkında bilgi isteyin.
 • gebze deposunda gerçekleşen yangının oldukça şüpheli olduğu şirket.

  şu an içeride bulunan yüzlerce şirketin buna büyük ihtimalle bankalar da dahildir tüm ticari evrakları kayboldu. artık olası bir incelemede tek söyleyecekleri bizim sorumluluğumuz dışında evraklarımız yandı bitti kül oldu.

  konuyla ve geçmişte bu şirketin depolarında çıkan yangınlarla ilgili güzel bir makale hazırlanmış ekte onu da iletelim.

  http://www.diken.com.tr/…i-depo-yanginlariyla-unlu/

  konudan bağımsız olarak evraklarını kaybeden ve yıllar boyunca bunun yüzünden sıkıntı çekecek şirketlere de geçmiş olsun diyelim.
 • bir söylentiye göre istanbul büyükşehir belediyesi ve iştiraklerinin evraklarının da yandığı firma.

  kaynak: https://turk-internet.com/…er-ibb-ile-ilgili-miydi/