şükela:  tümü | bugün
  • güzele benziyor. 5 dakika falan oynadım. eve gidip oynayayım detaylı birkaç şey yazarım. bu firmanın daha önce alliance of valiant arms isimli bir oyunu vardı. pek de güzel, keyifli değişik tarzda maçları vardı. ancak benim oynadığım dönemde türkiye'den erişimi kapattılar. yıllar sonra steam'de gördüm ancak oyun çoktan ölmüştü kimse oynamıyordu. belki bu oyun da a.v.a. gibi güzeldir. bakalım...

edit: oynanış olarak güzel ancak oyundan atıp duruyor sürekli. 400 ping uyarısı veriyor saçma bir şekilde ve oyundan atıyor. biraz daha oynarsam daha detaya gireceğim. şimdilik hoşçakalın.
  • çok ciddiye almamanız gereken hızlı, telafisi kolay, action-fps tadında mmofps oyunu. akşam işten, okuldan gelip kanser olmadan rahat rahat oynayıp çıkabilirsiniz.

steam adresi için buraya tıkla

başlıca güzel özellikleri şöyle;

#1 lvl atladıkça silahlara takabileceğiniz aparatlar açılıyor. bu silahınızı daha efektif yapıyor.
    #2 ofansif ve defansif dronlar var. bunları düzenleyip oyun içinde kazandığınız puanları harcayarak kullanıyorsunuz. örneğin defansif dron seçtiyseniz düşmanlarınızın yerini gösteren dron atabiliyorsunuz. sizi takip ediyor ve minimap'te etrafınızdaki düşmanları işaretliyor. ofansif dron seçtiyseniz örneğin, havaya füze gönderip haritada istediğiniz yere yönlendirip düşmanı vurabiliyorsunuz. daha çok çeşit var sadece örnek olarak birer tane söyledim.
    #3 spawn süreleri oldukça kısa. aksiyon neredeyse hiç durmuyor
    #4 vurma-vurulma hissiyatı gayet yerinde
    #5 oyun sonunda iyi seri yapan bir oyuncunun bu anını herkese gösteriyor (overwatch'taki gibi)

edit : ekleme.
  • ilk izlenimlerime göre güzel vuruş hissi olan online fps shooter.

black squad'ı bırakıp bu oyuna geçtim. son güncellemelerden sonra ping ve fps sorunları yaşıyordum. bu oyun ilaç gibi geldi. biraz simülasyon havası var. çabuk vuruluyorsun. hp'nin kendi kendine dolması olayı güzel ama. çeşitli modları var. capture flag, bölge koruma vs. en çok tdm oynadığım için diğerlerine pek bakmadım.

oyun size ilk training görevinden sonra bir kart veriyor ve istediğiniz silahı seçebiliyorsunuz. bu seçim kritik bir seçim. çünkü silahlar pahalı ve uzunca bir süre o silahla devam etmek zorunda kalacaksınız. o yüzden özelliklerine iyi bakıp sizin için en uygun olan silahı almaya çalışın. öte yandan oyunun size verdiği paraları direkt çar çur etmeyin. görevleri yaptıkça kutulardan aparatlar çıkıyor zaten; günlük veya kalıcı. onlarla bir süre idare edin.

yine black squad'da olduğu gibi her yeniden doğmada farklı silah teçhizatlarını seçebiliyorsunuz. maç başına sanırım 5 er drone ve target veriyor. tam emin değilim. drone pek kullanmıyorum nedense. ikinci silaha geçiş animasyonu yavaş. geçene kadar ölüyorsunuz. koşma olayını shift tuşuna bağlamışlar. keşke meele weapon aldığımız gibi koşabilseydik.

haritalar büyük yada keşfetmediğim için bana büyük geldi. ama detayları güzel. oyunun grafikleri zaten güzel. bir tek silahların level atlaması olayı biraz garip geldi. yani istediğiniz aparatı takabilmek için silah levelini beklemek zorundasınız. bu arada silahlar hasara uğrayabiliyor. oyun parası ile cüzi bir ücretle tamir edilebiliyor. tamir etmeyince ne oluyor bilemedim. silah yok olur falan diye hep tamir ettim*

oynadıkça editlerim.