şükela:  tümü | bugün
 • adndde 2.level wizard buyusu (alteration)

  2. levelın gayet eğlenceli büyülerinden biridir. büyü 14 feet çaplı dairenin içinde kalan 1 ila 4 kadar yaratığı etkisi altına alabilir. direk olarak hedefin yada hedeflerin epidermisini* etkileyen irritation, buffalo, fil vs gibi çok kalın derili yaratıklara karşı etkisizdir. büyü iki ayrı şekilde uygulanabilir.

  birinci şekli, kaşıntı; bu biçimde, büyünün ilk yapıldığı round içinde hedef yada hedefler hafif bir kaşıntı hissederler. ilk round içinde büyülenmiş bölgeden çıkamayan yaratıklar, sonraki 3 round içinde maksimum etkiyi hissederler. vücutlarında oluşan kabartılar yüzünden kıvranmaya ve kaşınmaya başlayan kurban(lar), ac'lerine 4 atak zarlarına ise 2 kadar penaltı alırlar(opsiyonel bir kural olarak ac 4 uygulanıp atak yapılmasına izin verilmeyedebilir.).
  büyünün saving throwu(save vs spell) eğer tek bir kişiye karşı yapılmış ise -3 penaltı ile, iki kişiye yapılmış ise -1 penaltı ile, 3 yada 4 kişiye yapılmış ise de penaltısız olarak atılır.

  diğer kullanımı biçimi ise daha uzun süreli bir etkidir. büyünün yapılmasından 1 ila 4 round sonrasında kurbanın bedeninde kırmızı kaşındırıcı kabartılı lekeler oluşur ve zaman geçtikçe byümeye başlar. sadece tek bir kişiye uygulunabilen bu etki tedavi edilmez ise hergün karakterin karizma puanını 1 kadar düşürür(maksimum 4 puan). bir hafta sonra ise karakterin hızını 1 puan kadar düşürecektir. dispel magic, cure disease, heal gibi büyülerle iyileştirilebilen irritation level başına 10 yardlık bir menzile sahiptir ve casting timeı 2dir.

  şekillendirilebilmesi için büyülü sözler ve hareketler dışında, materyal olarak bir parça zehirli sarmaşık yada meşe gerekmektedir.
 • ing. tahriş, sinirlendirme - kızdırma.