şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duvarlar arasına ya da hava boşluğunun altına uzanan yüzeyler, öngörülebilir alanlardır. parke taşları üzerinde veya odalarda; denetim altına alınmaktan kaçamayan kararlar, ilişkiler, cümleler, tebessümler ve sessizliklerle bir arada dururuz. birbirine bitişik odalarda, kontrolü ve teksesliliği güzelleyenlerin uğultuları arasında. ne ara sıra yükselen çığlıklar bir karşılık bulabilir, ne de bu eşiğe gelmiş olmak adına ayaklarını yerden kesme kararı alıp standartların üzerine kurulmuş damlarda gezebilmek mümkündür.
  işte bu katakomptan sıyrılmak adına, çanak antenlerle sınırlanan ufuk çizgisinde, radyoaktif düşlere konu olan ıslak kiremitlerde oyalanmamak için sırtüstü bir düşüşün eşiğine gelinir. irtifa kaybetmek, hem kaçınılmaz bir sonuç, hem de anıların akışı arasında kendine yeniden mütevazı bir kara parçası ayırabilmek adına arzu edilen seçenektir.

  dahası bu cümleleri kurduran üç güzel adamdan meydana gelen bir müzik topluluğudur. bu cümleleri; kentin en kalabalık caddesine yığılan cuma veya cumartesi akşamı kalabalığı arasından sıyrılıp yanlarına uğramak ve uçuşa geçmek için kapandığımız tüm akşamların sonunda kurdurabiliyorlardır.

  düzenli aralıklarla peyote'deler. sizi de beklerler. uğrayıp, yalnızca o akşamımızı emanet edebileceğimiz bu adamların karşısında sizin gibi gelmiş diğerleri ile oturup yükseklik birimlerine dair kaygılarınızdan arınabilir ve dilediğiniz gibi düşebilirsiniz.

  gitar - mehmet korkmaz
  bass - fırat bodur
  davul - ahmet kemal kuyrukçu

  [facebook https://facebook.com/irtifakaybediyoruz]
  [soundcloud https://soundcloud.com/ikband]
 • sofar sounds istanbul'da poetry isimli parçalarıyla harika performans sergilemiş süper grup. gitarda mehmet korkmaz aşmış, kendinden geçmiş, yüce bass gitarist fırat bodur gene kusursuz, davulda ahmet kemal kuyrukçu ne az ne fazla, tam ayarında. mütevazi, çok güzel üç insandan oluşan bu güzide grubun kıymetinin bilinmesi gerekiyor.

  nefis sofar performansları için bkz: https://youtu.be/dlavopxmq80
 • demi blues, lala's song ve the apes will go to space'den oluşan lala isimli 3 şarkılı ep nihayet çıkmıştır. cdbaby veya spotify'den edinilebilir.
 • ilk ep albümleri lala bugün çıkan grup. spotify ve cdbaby üzerinden satışa sunulmuş. çok güzel üç tane parça var içinde. daha şimdiden the apes will go to space parçası koca bi kara deliğe açılan ninni gibi oldu benim için, albümde en sevdiğim parça bu.
 • lala's song şarkısıyla gurur duydum. biz de post rock yapabiliyoruz demekki. helal !
 • yaşayıp yaşamadığını merak ettiğim gruptur...
  bilen varsa yeşillendirsin...