şükela:  tümü | bugün
  • film yönetmeni.
  • the time tunnel (1966) dizisinin yaratacısı ve ilk bölümü olan "rendezvous with yesterday" bölümünün yazarı / yönetmenidir aynı zamanda. tek bir bölüm mü yazmıştır? hayır. dizinin geri kalan bölümlerinin de senaryolarını yazdığı gibi yapımcılığını da üstlenmiştir ancak yayınlandığı bir sezon boyunca zaman tünelimiz süper eleştiriler almış olmasına rağmen çok düşük reytinglere sahip olduğundan abc "baboli şu bütçeyi biraz düşürsek, pahalıya patlıyor bu eğlence bize" şeklinde kendisini sıkıştırmaya kalktığında siktiri çekip diziyi bitirerek hem abc'yi hem de dizinin takipçilerini göt etmiştir.

    ha (he?) nedir? aradan yıllar geçer, bay allen (irwin abi) "lost in space" ile muhteşem bir dönüş yapar; bizleri (anne ve babalarımızı belki?) yeniden sevince boğar.

    1916 doğumlu irwin allen 91 senesindeki ölümüne kadar bol bol "zamanda yolculuk" temalı dizi ve filme imzasını çakmış aralara da felaket filmleri sıkıştırmış. sıkıştırmış dediğime bakmayın, o araya "sıkıştırdığı" felaket filmleri sayesinde (yüzünden?) "the master of disaster" ünvanına layık görülmüş, böyle bilinir böyle anılır olmuş. kimilerine göre uzun kimilerine göre ise kısa sayılabilecek kariyerine 3 adet de oscar sığdırmış efendim. velhasıl gözü açık gitmemiştir yani merak etmeyiniz.