şükela:  tümü | bugün soru sor
  • malum düzenin sonucu galiba. küstürdünüz hep bu insanları istanbul'da sanatçı kalmadı. anlamadığım ve hicvettiğim kısım ise neden bodrum? neden doğası daha güzel olan fethiye, marmaris değil de betonlaşmış bodrum? ilçe sanatçı mültecileri bağrına basan bir oluşum sanki. 1 otel odasında ölü bulunan amerikalı sanatçı 2 de bu. anlamadım gitti..
  • üst katta manzaralı dairenin kirasını ödeyememesi sebebiylendir
  • iş bulamayan bir sanatçı olarak (bkz: iskender paydaş) .. allah akıl versin size .
  • varoluşsal sancılar çekmeyen insan bu tandansı özümseyemez.
  • bizde iş yapabilen adam bodrum'a yerleşir. ajitasyonunuzu yesinler..
  • doğa boşluk kabul etmez. sanatcı vardır. bir ton dizi cekliyor. oyuncu lazım. ama artık insanlar yeni yüzler arıyor. bodrum'a yerleşmişler. tabii yerleşecek istanbul beton yığını ben hep diyorum insanlar bu dandik şehirde nasıl yaşıyor diye.
  • bodrum'a yerleşme kararlarında burada hafiften bir sanatçı camiası oluşmasının etkili olduğunu düşünüyorum.

böylece istanbul'un kaosundan ve yoğun rekabetinden uzak ama gerekli bağlantılara yakın olmuş oluyorlar. ilk gelenlerden oldukları için de buralarda bir iş olanağı çıkarsa pay kapmaları daha kolay olacaktır.

üstelik havası daha temiz.
  • sanatçı olmayanlardan dolayı giderek azalan göç.

her ülkede her devirde gözlenir. sanatçılar bir yer bulurlar millet istila eder. bir çeşit beyaz yakalılar plaja akın etti sanatçılar bezm-i alem’e dönemiyor durumu.
  • işsiz sanatçının hala zengin olduğunu gösterir. bodrum'a yerleşmek beleş mi amk?