şükela:  tümü | bugün
  • bilinmeyen numara arıyor diye heyecanla açtığınız telefonun anket, reklam, kampanya çıkmasıdır. insanlık tarihinin gördüğü en büyük şerefsizliklerde ilk 5'e girer. insan kendine özel yapılıyormuş gibi hisseder. hayır şu enstantaneyi düşünün bir.

(bilinmeyen numara arar. esas oğlanımız ahmet bir elinde intihar ipiyle telefonu açar.)
    - (iç ses: hobaa, bilinmeyen numara, hadi be oğlum ahmet, geçen ay yaptığın 62 başvurudan da dönmediler, cv'lerini göndere basmaktan parmakların nasır bağladı, bu sefer olur belki) alo?
    - tebrikler ahmet bey, öküzoğlu pazarlamadan arıyoruz. firmamızdan tam otomatik fantezi ördeği kazandınız!
    - (kafa düşer) gerek yok kardeşim, ilgilenmiyorum.
    - fakat 3 kilo vazelini de yanında bedava veriy...
    (telefon kapanır)

(5 dakika sonra telefon tekrar çalar, bilinmeyen numara...)
    - (iç ses: hadi lan, belki bu sefer?!?!)
    - merhabalar ahmet bey, ben dallamanet müşteri hizmetlerinden arıyorum, adım hamit. görüşmemiz son derece fantastik amaçlarla kayıt altına alınmaktadır. ahmet bey, görüyoruz ki taahhüt süreniz bitmek üzere. size 100 tl'ye ayda zilyon gb, taklalı router, cambaz modem ve ücretsiz kurulum öneriyoruz.
    - hamit bey, nazik teklifiniz için teşekkür ederim, lakin az sonra gideceğim yerde o dediklerinizin hiçbirine ihtiyacım olmayacak... alın son dönem faturanızla modeminizi de rulo yapın, sokacak bir yer bulursunuz.
    - hay hay ahmet bey, bu arada size hatırlatmak istedik. geçen hafta gittiğiniz i.k. görüşmesinde size istediğiniz pozisyon yerine yarrağın başını vermişler. zaaaaa!!!
    - ...
    - üstelik sizin yerinize sırf amcaoğlu diye lise terk, iki lafı bir araya getiremeyen, sıfır tecrübeli, kıçı kırık birini almışlar! zaaaaaaaaaaa!
    - ... (iskemlenin devrilme sesi gelir)
    - ahmet bey? ahmet bey??
    - ... (dıııt dıııt dıııt dıııt)

vicdansızlıktır. yapılmamalıdır, kaçınılmalıdır, yapanlar uyarılmalıdır.