şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da ailesiyle yaşamayan genç ve bekar da olabilir bu kişi.

lisans işletme mezunuyum.
    yani ne iş olsa yaparım.
    istanbul'a izmir'den 2010 yılında geldim iş dolayısıyla.
    bugüne dek sürekli meslek ve dolayısıyla işyeri değiştirdim çeşitli sebeplerden.
    meslekler de tezgahtarlık-satış danışmanlığı vs. diye düşünmeyin.
    devlet memurluğu , özel okulda ingilizce öğretmenliği, gümrük komisyonculuğu, ihracat sorumlusu, ihale sorumlusu, ispanyolca drama öğretmeni vs. gibi tüm işleri yaptım.

tüm bu işlere girerken kendimi patronlara iyi tanıttım o kadar.

ilk 1 yıl harbiye'de kaldım. işime 10 dakika mesafedeydi araçla.
    sonraki 3 yıl halkalı'da kaldım, işime 3 dakika uzaklıktaydı arabayla.
    şimdiki evim beylikdüzü'nde ve işe yürüyerek 8 dakikada gidiyorum.

maaşımı 3 katına çıkarsalar bile size yemin ediyorum 6 yıllık bu rahatlıktan sonra işe gidip gelmek için 3-4 saatimi siksen yola vermem.

lan c.tesi pazar tatil ama c.tesi de trafik var diye dışarı çıkamıyorum,
    pazar ise sabah 11'e kadar çıkıyorum çıkacaksam. yoksa araç kullanmak eziyet oluyor trafikten dolayı sonraki saatlerde.

yani ben tatil günümde bile trafiğe çıkmıyorsam haftanın 6 günü beylikdüzü-topkapı istikametinde işe gidenlere sabır diliyorum.

her gün onlarca inşaata başlanıyor, rezidanslar, iş merkezleri, siteler vs. kuruluyor ama yeni yol yapımı diye bir olay yok.

bu açıdan bakarsak yıllar geçtikçe insanlar ''zkerim taşını toprağını ben egeye yerleşiyom'' diyecek.

lan şu dünyaya 1 kez geliyorsun ve hep eziyet çekiyorsun, ne gerek var arkadaş? kafan rahat olsun biraz. istersen bulursun evine yakın bir yerde iş.
  • benim gibi günde 3 saatini yolda harcayan bir gerizekalı değildir.

taşını toprağını sikeyim istanbul.
  • günde 2.5-3 saati yolda geçen biri olarak takdir ettiğim insandır.
  • artık iyice çoğalmış olan insan türü. her gün açılan skerting trafik başlıklarına bakılırsa bence birinci kriter olmayı hak ediyor. günde 3-4 saat yolda harcayıp kariyer kasıyorum diyeceğine, mevcut üç kuruşluk hayatımın kalitesini azıcık korusam daha iyi demeye başlıyorsun. bir de toplu taşıma kullanıldığını düşünün akıllara ziyan. insanız, kariyer tamam eyvallah da sağlığımızın ve sabrımızın bir sınırı var. istanbul bu sınırları aştığı için en olmayacak kriterlerden birisi öne geçiyor.