şükela:  tümü | bugün
  • birinci derece akrabalarınızdan en az birini milletvekili olması için ikna edin. hiç olmadı iktidar yanlısı olsun.
  • iş bulursanız, bulduğunuz işte asla çok çalışmayın, çok çalışırsanız herkes size uyuz olur ve müdür sizi bulduğu en kötü departmanlarda görevlendirir, yapmayın, ortalamayı tutturun, tabi iş bulursanız.
  • iş aramayı iş haline getirin.yok lan zaten öyleydi.
  • kerhane işletmeciliği, kolsuzlara otuzbir, büfede yedigün vermek, kasabın önünde yağlı koyun yağsız koyun diye bağırmak, bilumum sikiş, pezevenklik, orospuluk işlerini önermeyin pls ltf tşk...
  • bir ik'cı, zamanında işe alan kişilerden biri olarak yazıyorum efendim.

bol bol basvurun. şaka yapmıyorum olayın %70'i şans. geri kalan %20si mülakat. %10'nu da mülakatçıbaşının gününde olması. o başvurduğunuz pozisyonlar ilk, hep deneyimsiz çocukların elinden geçiyor. demedi demeyin.

not: pazartesi'den beri işsizim bu arada. *
  • gaza gelip peş peşe iş başvurusu yaptıktan sonra günde 5 kere cevap geldi mi diye hevesle e-postalarınıza bakmayın heyecanlanmayın. boşuna ümitlenmiş olursunuz.
    günde bir kere yeter.
  • cv'nizi gönderdiğiniz firmanın sizi görüşmeye çağırdığında cv'niz de olmayan bir özelliği sizden istemesi ve bu özelliğin olmamasından dolayı işe alımın zor olduğunu söyleyen firma yetkilisine -ki bu müdür olur, ceo olur, direk küfrü basın.

-cv'm de o özelliğimin olmadığı zaten yazıyor madem bu sizi olmazsa olmazınız neden beni çağırıyor sunuz?

en azından arkanızdan delikanlı adammış diye söylenirler piyasada bi isminiz, namınız, şanınız, şöhretiniz karizmanız olur... hatta belki işi bile alırsınız. *
  • en ucuz üniversitenin en kolay bölümünden master yapın, kafadan %30 fazla maaşla işe başlarsınız. kimse de size "aga sen bu konuya hakim misin hakkaten" demez. herkes sizi kral sanacaktır ve işe alacaktır.
  • mülakat yaptığınız personelin egosunu okşayın. bildiğin yağ çek işte, yala yalayabildiğin kadar. ben daha bi faydasını görmedim ama ne kadar alçalabileceğinizi görmeniz için bir şans bu mülakatlar en azından.
  • kendinizden emin olun ve ne istediğinizi bilin.