şükela:  tümü | bugün
  • atv'de yayınlanacak olan ve raklamında my dying bride-the cry of mankind'ın kullanıldığı tv programı.
  • the cry of mankind 'lı jeneriğiyle dumur eden buna bağlı olarak yakın zamanda pek trajik olaylar göreceğimizin sinyalini veren yarışma.
    (bkz: yok artık)
  • türk televizyonculugunun, türkiye sartlari ile birlikte geldigi son noktadir. ülkede issizlik orani yüksek iken, vasifli hatta üstün vasifli insanlar bile is bulmakta zorlanirken, türkiye ekonomisinin çok büyük bir kismini temsil eden firmalar istihdam yaratmak bir yana isçi çikarmaya giderken, bir de bunun yaninda türk halki reality showlara merak salmis, canli ne yayinlansa izleyecek duruma gelmis, gözetleme içgüdüleri depresmis, dagda, adada, evde nerde yasanildigini ve amacin ne oldugu anlamasa bile acaba bir kavga çikar mi, ask olur mu, dedikodu döner mi diye ekran basina kilitlenmisken yayinlanmasina hiç mi hiç sasirmadigim ve sasirilmamasi gerektigini düsündügüm yarisma.

nedir bu yarismanin artilari, is alma sürecinin biraz daha iyi yansitilip, bu konuda insanlarin fikir sahibi olmalarini saglamasi ve bir de issiz bir kisiye bir is imkani dogmasi.

nedir bu yarismanin eksileri, ise alma yarismasi düzenleyecek kadar zor durumda oldugumuzu gösterip bunu yüzümüze vurmasi (eksi mi dedim sasirmis olsam gerek), insanlarimizin nasil reality show manyagi oldugunu görmemizi saglamasi (yok ben gerçekten sasirdim demek), bu yarismayi da kazanamayip iyice psikolojisi bozulacak kendine güveni azalacak 8 yarismaci (tamam ama bu bir eksi),...*
  • ekonomik ve sosyal sartlar geregi, -memurlar ve kamu isçileri hariç- ülkemizde insanlarin büyük çogunlugu tarafindan sik sik kullanilan bir cümle...

hele basina "daha iyi sartlarda" diye üç kelime eklersek, neredeyse herkesin katilabilecegi ortak bir arzu...

yetersiz ve kalitesiz üretimin nedenlerini açiklayan bir söz...

çünkü kimse isinden memnun degil, çünkü çogu insan sevmedigi bir isi yapiyor, çünkü birçok kisi bulundugu iste mecburiyetten çalisiyor ve pek çok insan çalistiginin karsiligini alamiyor.

bu sartlarda yaraticilik olusmasi, gelisme beklemek mümkün olabilir mi?
  • formlardaki mesleğiniz kısmına konulduğunda tebessüm yaratacak bir ibare. tüh be keşke zamanında yazsaymışım.
  • diyen varsa buyursun gelsin efendim. acilen dönemlik eleman arıyoruz.
  • hala arıyorum
  • aramaktan bitap düştüm kurumsal firmalarda çalışanlar bi el atın şu duruma cvmi elden bi ulaştırıverin hadi koçlar dedirten..
  • (bkz: ben de)
  • (bkz: ben de ben de)