şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak bugün yaşadığım durum. iş yerinde, beraber çok çalışmasak da(her gün olmasa da haftada bir, bir iş için konuşurduk) sürekli gördüğüm, selam verdiğim iş arkadaşımın bugün olmadığını fark edip soruşturmaya başladım. araştırmalarım sonucu arkadaş "kaysı ağaçlarının çiçek açtığı" vakit ile "daha havalar günlük güneşlik olduğu" vakit arası bir arada ayrılmış şirketten. yani sayısal olarak 3 ile 6 ay arasında bir yokluğu mevcut. bu kadar süre boyunca adamı hiç düşünmemiş, hiç anmamışım. bugün fark etme nedenim ise başka bir iş arkadaşımı görünce kafamda o kişi ile ilgili dalga geçerken bir anda "anaa bu nerede ya ne zamandır görmüyorum" demem üzerine gerçekleşti.

    yav daha dün gibi adamı burada görmem. daha dün gibi ona takılmam, şakalar yapmam. nasıl bu hale gelebildik. bu ülke, bu gündem bizi ne kadar yoruyor da yanı başımızdaki arkadaşımızın yokluğunu fark edemiyoruz. bu nasıl bir kardeşi kardeşe küstürmek. acaba adamın gittiğini biliyordum da bu hızlı gündem değişikliği yüzünden unuttum mu?

    vay arkadaş nasıl bir umursamazlık nasıl bir farkında olmama durumu bendeki.
  • tekrar tekrar yaşadığım olay.

    ilki için: (bkz: #63559699)

    geçen yine oldu. iş yerinde toplantıda "ayşe de ayrıldı ya" dediler. yav arkadaş ben bu ayşe ile muhabbet ediyordum, tanıyordum. hangi ara ayrıldı? deli gibi düşünüyorum, yok ayrılışını hatırlamıyorum. yanımdakine hafifçe eğilip sordum "abi ne zaman ayrıldı?" diye. "1-2 ay oluyor" dedi. lan dalga mı geçiyonuz benle? 1-2 ay ne?