şükela:  tümü | bugün
  • giriş için bir yığın parola, müşteri no, şifre, mobil onay kodu, en sevdiğiniz pozisyon gibi bilgiler isteyen şube. ellibin tane şey istiyorlar internet bankacılığını kullandır(ma)mak için. bu yüzden iş bankasının internet şubesinden tiksiniyorum. bi kolayı yok mu lan oğlum bunun? delirttiniz beni.
  • az önce elektrik faturası (bedaş) ödemek için saçma sapan şeylere sevk ettirmiştir beni. ödeme yapılacak kurumların içerisinde bedaş yok, dolayısıyla ödeme yapamıyorsunuz. ama o da ne; otomatik ödeme talimatı verince burada karşınıza çıkıyor bedaş.

önce otomatik talimat verip, sonra da iptal ederseniz "hacı senin faturan var burada, ödeyek mi?" diye soruyor bu sefer. o şekilde ödedim az önce.

hayır desem ki anlaşma vs. e bu tek seferlik şeyi nasıl ödedi sistem?

ayrıca 1000 tane şifre nedir amk. müşteri şifresi, internet bankacılığı şifresi, kart şifresi, telefona gelen onay şifresi.. ulan bir siteye gireceğiz diye hafızam yandı.
  • iş bankasının oldukça güzel çalışan internet şubesidir. sanırım internet şubesinden yapılan havalelere para alınmıyor.
  • türkiye'nin en gelişmiş ilk üç internet şubesinden biridir. hem teknoloji olarak hem de güvenlik bakımından oldukça ileridedir.
  • işlem yaptıktan hemen sonra cep telefonuna sms'le spam tacizine başlıyor.
  • bir ekranı açması 6 saniye civarı sürecek kadar basit bir eft yada yurtiçi swift işlemini 10 dakikada tamamlayacak kadar yavaş,

"teknik nedenlerden dolayı şuanda işleminizi gerçekleştiremiyoruz" hatasını her kullandığımda alıyorum.

bir drop-down listeden seçim yapmak için tıkladığımda 10 saniyeye yakın bekliyorum. seçmek için 3 saniye, seçtikten sonra ekrana seçimin gelmesi için 2 saniye.

sırf bu yavaşlıktan dolayı tüm hesaplarımı en yakın zamanda kapatacağım ve başka bir bankaya geçeceğim.
  • iş bankası'na hiç yakışmayacak derecede kötü bir sistemleri var.

şimdiye kadar 5 bankanın internet bankacılığını kullandım ama hiç biri iş bankasınınki kadar rezalet değildi. kullanıcı dostu değil, otomasyonu çok zayıf.

- başka banka kredi kartı için gereksiz yere banka ve şube kodu girdiriyor ki buna hiç gerek yok aslında. başka banka kredi kartını kaydedip her ay rahatça ödemesini yapamıyorsunuz.

- yatırım hesabında işlem geçmişi istediğinizde text dosyası veriyor. alıp doğrudan toplama çıkarma yapamıyorsunuz.

daha bir çok şey var ama diğerlerini de yazmaya üşeniyorum. ama temel sorun şu diyebilirim: her yapacağınız işlemi diğer bankalara göre en az 1 hamle daha fazlasıyla yapabiliyorsunuz. umarım kısa zamanda düzeltirler ve kullanışlı hale getirirler.