şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
 • adam resmi vasiyeti yok sayıp paraya çökmeye çalışıyor, buradaki sözde muhalif dangozlar da adam haklı diyor.

  sonra da ülkede hukuk bitti diyorlar. ülke bitmiş lan, ne hukuku?
 • --- spoiler ---

  malik olduğum bütün nukut ve hisse senetleri ile çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi c. h. partisine atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum:

  1. nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, iş bankası tarafından nemalandırılacaktır.
  2. her seneki nemadan, bana nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, makbule’ye ayda bin, afet’e sekizyüz, sabiha gökçen’e altıyüz, ülkü’ye ikiyüz lira ve rukiye ile nebile’ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
  3. s. gökçen’e bir ev de alınabilecek ayrıca para verilecektir.
  4. makbule’nin yaşadığı müddetçe çankaya’da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
  5. ismet inönü’nün çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
  6. her sene nemadan mütebaki miktar yarı yarıya, türk tarih ve dil kurumlarına tahsis edilecektir.

  k. atatürk”
  --- spoiler ---
 • (bkz: kayyum is loading)
  edit:kayyım’ı kayyum olarak değiştirdim. kayyum diyorduk kayyım o dediler. kayyım dedik kayyum dediler. neyse bildiğimizi yazalım biz.
  edit2: adam haklı diyen dangozlar var. lan başlığa yorum yapma olayını geçin artık ya. chp’de bilmemneler yiyemezmiş. yahu amsalak kardeşim oku zaten rte kendi diyor chp ordan para alamıyor diye. chp nasıl iş bankasının parasını yiyormuş anlat madem amk. chp iş bankasının parasını yiyemiyor bari rte yesin diye düşünüyorsanız adam haklı evet. yandaşa kredi verecek banka kalmadı daha doğrusu bankalarda para kalmadı gözü iş bankasına diktiler bizim muhalifte haklı diyor. ulan bu adam ne yapsa size müstehaktır.
 • ölüyü diriyi siktiler gözü iş bankasına diktiler. babanızın malı gibi yediniz halk bankasını tabi ama bunu yedirmezler öyle kolay değil o iş.
 • atatürk'ün vasiyeti doğrultusunda tdk ve ttk'ya giden para hazineye gitsin diyorsunuz. siz cidden adam olmazsınız.
 • akla şu tweet'i getirmiştir.

  https://eksiup.com/e970e50b247
 • demiş ki "bir siyasi partiye gitmesi makul değil olsa olsa hazineye gider."

  hazinenin başında babam var çünkü anasını satayım.
 • "yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. böyle bir saçmalık olur mu? şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman." böyle demiş sayın cumhurbaşkanımız. cımbızlayarak seçtim!

  sormazlar mı o zaman sizin partinizde de tek inisiyatif sizdeyken diğerlerinin ne işi var orada diye? söyleyin çekilsinler onlar o zaman, böyle saçmalık olur mu?
 • ölüyü diriyi sikti, gözünü iş bankasına dikti.
 • (bkz: toplanak allah diyek)

  ya ulusalcılar bizim dümen suyumuza girdi diye seviniyorlardı ya, al bak nasıl kemalist olmuş tayyip. olm çok değil iki sene sonra mka hakkındaki bilgi de onun tekeline bağlanacak, nutuk kesilip biçilecek, başka kitaplar yasaklanacak, "onun gelişini muştulamıştı, yüzyılda bir kere gelir" denecek, gerçek atatürkçülük diye bir kavramı tartışmaya başlayacağız. hızlandırılmış kurstayız şu an.
556 entry daha