şükela:  tümü | bugün
 • mesele bu hisselerin chp'de olması değil, yönetilemez hâle gelmiş türkiye hazinesinin varlık ve teminat ihtiyacı. yoksa el konacak olsa çoktan konurdu zaten, nelere el konmadı?

  buradaki sorunun en kritik noktası 1982'ye dayanıyor aslında. türk dil kurumu ve türk tarih kurumu, o yıl yapılan yasal ve anayasal düzenlemeler ile özerkliklerini yitirerek bir devlet dairesi hâline getirildiler. atatürk bu hisseleri istese hazineye de bırakırdı ve bu hisselerin geliri hazineden türk dil kurumu ve türk tarih kurumuna verilsin derdi. ancak bu kurumların özerkliklerini korumaları için bu vasiyeti bıraktı, fakat bu vasiyet darbeciler ve özal yönetimi tarafından çiğnendi.
 • yetmez, tüm siyasiler akçeli işlerden elini çekmeli.
  ayrıca bir partinin bankayla, holdingle, şirketle ne işi olabilir?
  bu konularda savunma yapmayın bari muhalif çomarcıklar.

  edit: dortnalli eşek delirmiş, çıldırmış. çıldır ulan aq veledi.
 • ziraat bankası, halk bank ve vakıf bankın içini boşaltıktan sonra yağmacı fikriyatla sıra iş bankasına geldi. iş bankası üzerinden yağmacı çeteye yeni batıklar oluşturacak krediler verilmesini planlıyorlar. elde bişey kalmadı malum.

  chp hisseleri bilindiği üzere paşa hazretlerinin vasiyeti üzerine chp ye bırakılmıştır. dünyanın başka neresinde görülmüştür ki; bir vasiyet kanunla yok sayılsın. ama işin en vahim yanı akp türkiyesinden medet uman, rol kapmaya çalışan chp’nin basiretsiz tutumudur.
 • eğer iş hisseleri chp'den alınıp hazineye devredilirse yapılan işlem özel hukuka müdahale anlamına gelebilir ve işlem aym'den döner. aym'den dönmezse aihm'den kesin döner. hukukçular daha detaylı bilgi verebilir prosedür konusunda. bu hukuki süreç yaşanırken ekonomi ne olur onu da ekonomistler anlatırsa güzel olur.
 • erdoğan, içinde meclis geçen bir cümle kuruyorsa, ciddiye almaya gerek yok.
  meclis onun için boş küme.
  gündem bi değişsin bakalım, sonrası allakkerim.
 • meali brunson’ın serbest bırakılıp abd’ye iade edilmesiyle oluşan gündemi değiştiriyoruz olan açıklama.

  yıllardır aynı terane.
 • chp naparsa yapsın buna engel olamaz. o yüzden hemen meclise getirtip bu konuyu kapatıp asıl gündem olan rahip davasını gündeme getirmeli bence chp. yoksa onca ay ekmeğini yedikleri rahibin neden gönderildiği her zaman olduğu gibi güme gidecek.
 • bence..
  nasıl yani "bence" !
  ortada bir türkiye cumhuriyeti vatandaşının kişisel vasiyeti var. kimse size beğenip beğenmediğinizi, hak edip etmediklerini sormuyor.
  "merhum necmettin erbakanın vasiyetini bozup tüm mirası hazineye devrediyoruz, çünkü çocukları hak etmiyor"
  böyle bir şey olabilir mi?

  ülkeyi yemekteyiz benzeri leş uyuşturuculara çevirdiniz.
  "bence tuzu az olmuş, sunum da özensiz'
 • brunson meselesindeki kepazelik başka bir kepazelikle örtülüyor. inönü'nün elindeki bayrak meselesinin sebebi de brunson davasında olacak rezillik içindi. memleketin onurunu iki paralık ettiler, sıra işbankası'nın hisselerine geldi.
 • cozum basit; chp hemen bir vakif kurup bu vakfa hisselerini devredecek.

  ama pardon, bu vakif muhabbeti akp'nin numarasiydi. orjinal bir sey bulmak lazim. tamam, hisselerle elektronik fabrikasi kursun.

  ayrica meclise gelme lafi komigime gitti. bassin kararnameye imzayi, ne duruyor? heralde arenada..pardon mecliste mebus dovusturup eglenecekler.