• ...

e: peki aklınızdaki maaş nedir?
    k: bir önceki işimde 2.000 tl alıyordum. o yüzden en az 2.500 tl net maaş düşünüyorum şu an.
    e: ben de 4.000 tl alıyorum. ev de kendimin kira derdi yok. 6.500 tl maaşla gül gibi geçiniriz vallah.
    k: pardon anlamadım?
    e: biraz da köşeye koyarsak diyorum bir iki sene, çocuk olunca 2 sene ücretsiz izne de çıkabilirsin hem.
    k: ne diyorsunuz beyfendi? lütfen kendinize gelin.
    e: hiç olmadığım kadar kendimdeyim ben necla. bak masan hazır hemen şurası. içine kendi fotoğrafımı yerleştirdiğim çerçeveyi de koydum ben masana. her şey hazır bak. geç otur başla hemen. ben iki kahve alıp geliyorum en şekerlisinden. aynı senin gibi tatlım ;)
    k: şey oldu o zaman ben bi düşüneyim en iyisi. size iyi günler dilerim.
    e: duuur gitme necla. referansına yazdığın aysun hanımları akşam yemeğe mi çağırsak diyecektim daha. 8'de alırım seni evinden. adresin burada yazılııı... neclaaa ! neclaa! bekleme boşuna orada. tek katlarda durmuyor o asansör. neclaa ...
  • mide bulandırıcı eylem. kurumsal şirketteki amir pozisyonunu bu amaçla kullanan adamlar var.
    işe başvurduğun anda karşılıklı güven çerçevesinde kişisel bilgilerini, adres, cep telefonu, elektronik posta adresi vb. firmaya veriyorsun. samimi bir ilgi ile bile bu bilgileri kişisel iletişim amaçlı olarak kullanmak etik dışı, açık bir taciz.
  • (bkz: casting)
    (bkz: xhamster)
  • erkek görüşmecilerin default gelen özelliği. hele ki ik'cı değil de oranın patronu, yöneticisi ise. işim gereği kurumsal bi yerde çalışma imkanım olmadığından ik'cılarda durum nedir bilemiyorum. eli yüzü düzgün olup da bu tacize maruz kalmamış kadın yoktur sanırım. neyse ki iş teklifine olumsuz yanıt verip kurtulabiliyorsunuz. bir de oraya işe girildiğini düşünemiyorum.

bir asılma örneği olarak:

- kaç yaşındasınız?
    + 33
    -bekar mısınız?
    + evet
    - ben de 50 yaşındayım
    +(iç ses: ee?? yani?? banane amına koyim)
    - bence bu fırsatı kaçırma (işten bahsediyor elbette)
    + ben bi düşüneyim, size dönerim. iyi günneerrrr

şimdi böyle anlatınca asılmanın boyutları tam anlaşılamamış olabilir, mimik ve jestlerle harmanlanınca daha bir epik oluyor. bu sıralar sıkça iş görüşmesine gittiğimden bu kadar net konuşabiliyorum.
hesabın var mı? giriş yap