şükela:  tümü | bugün
 • is aramanin sonucu olmasi umulan durum
 • türkiye sınırları dahilinde sıklıkla rastlananın iş bulamamak olmasından kelli, iş bulmak sözlük sayfalarında kendine yer bulamamıştır efendim.

  işin kötüsü bu normaldir de...
 • akabinde kariyer.net, yenibir.com, hürriyet ik gibi hafakan bastırıcı oluşumlara güle oynaya veda edilen eylem.
 • iş arama eylemeni geçici bir süre sonlandıran hadise, çoğunlukla yeni bir arayışa götürmektedir kendisi
 • iş bulma konusunda başlıca prensipler şöyledir:

  1. cvnizi mümkünse tek sayfa olarak hazırlayın. sizin gibi binlerce kişinin cvsini okumak zorunda olan kişilerin işlerini kolaylaştırır. tek sayfalık cv, bir hr çalışanının elinde daha uzun süre durur*.

  2. internetteki cvnizi en geç 2 hafta arayla güncelleştirin. genelde şirketlerin büyük çoğunluğu son 1 haftada girilmiş ya da update edilmiş cvlere bakmaktadır.

  3. cover letteri olabildiğince uzun yazın.

  4. aradığınız işin tanımını çok iyi okuyun. başvurduğunuz iş alanında çalışıp çalışamayacağınıza emin olana dek araştırma yapın.

  5. çok az deneyiminiz olan şeyleri hiçbir yere yazmayın. iş görüşmesinde anlatma şansına sahip olursunuz ki bu da sizin için artı puan olur.
 • kişinin, hayatının geri kalanının nasıl geçeceğini, muhtemelen kiminle evleneceğini, nasıl bir hayat süreceğini ve hatta bazen nasıl öleceğini belirleyen eylem
 • erkek ve evli olmakla doğru, kadın ve evli olmakla ters,
  kadın ve genç olmakla doğru, erkek ve yaşlı olmakla ters,
  kadın ve güzel olmakla doğru, kadın ve çirkin olmakla ters orantılı eylem/süreç.
 • mutluluk verici bir ilk andan sonra düşüncelere, korkulara, cesaretlenmelere, hırslara ve bunun gibi birçok karmaşıklıklara sebep olan çok basit gibi duran fakat gerek akademik gerekse profesyonel ve hatta kişilik özellikleri ile zorlu bir hazırlık evresinden sonra ulaşılan hayatın tamamını etkileyecek olaylar eşiğidir iş bulmak. önemli olan kaybetmemek, savaşmak, kazanmak ve yükselmek gerçeği olduğundan acımasız olaylar silsilesinin de eşiğidir. hep bir şeylerin eşiğidir ama işverenin eşeği olmasan o eşikten geçemezsin. bunu unutma ey okur. hiç idealistliğe gerek yok. nitekim her konuda bir şeyler söylemeyi kendine iş edinmiş sözcü ata demiş ki köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek lazımdır.
hesabın var mı? giriş yap