• ankara'da sıhhiye civarlarında bolca görülebilen insan. sadece yemek ya da öteberi almak için kıyafetiyle dışarı çıkanlar olduğu gibi işten eve, evden işe de böyle giden insanlar var.

benim mantığım sağlık çalışanlarının hastanede giydiği kıyafetleri dışarıda giymemeleri gerektiğini söylüyor. bu kıyafetlerle dışarıdan hastaneye, hastaneden dışarıya hastalık, mikrop vs. taşıyabilirler. özellikle bu durum ameliyathane, yoğun bakım ve yeni doğan üniteleri için ciddi sıkıntı olabilir.

bu konuyla ilgili bir kural vs. var mı oldukça merak ediyorum. varsa insanlar neden uymuyorlar acaba buna? tembellikten mi kıyafetlerini çıkarmak istemiyorlar, yoksa daha havalı mı oluyor öyle?

elbette buna gelene kadar hijyen konusunda çok sıkıntıları var hastanelerin. 4-5 sene evvel gazi üniversitesi hastanesinin tuvaletleri filan taşmıştı diye hatırlıyorum.

linç için gelen tüm sağlık çalışanlarını başlık altıma ve mesaj kutuma bekliyorum bu arada. eleştirilere bahane bulma konusunda kendilerinin üstüne bir meslek erbabı daha yok çünkü. dışarıda hastane kıyafetleriyle dolaşmak için de kesinlikle çok çok önemli gerekçeleri bulunuyordur.
hesabın var mı? giriş yap