şükela:  tümü | bugün
  • banal bir hayatı betimleyen üçgendir.
  • iş levent’te ev göktürk’te avm de istinye ise türkiye standartlarına göre çok iyi sayılabilecek üçgendir.

ha iş maslak’ta ev esenyurt’ta avm beylikdüzü’nde falansa hayat kalitenize geçmiş olsun. her gün o kadar yol gidip bir de avm yapanın enerjisine şaşarım doğrusu. yine de insan hobi sahibi olmalı tabii.
  • iş - ev doğrusunda mekik dokuyan birçok insan için lüks bir üçgendir.

günümüzde geometrinin sınırlarını fazla zorlamaya kalkarsak elde avuçta nokta bile kalmıyor malum.
  • işim avm de olduğu için, benim için ev-avm doğrusudur.
  • liberalizmin sahte serbesitesinde var olan döngü.
  • istanbul için imkansız üçgen. ömrümün yaklaşık beş senesini, işim esas olarak levent'te, evim göktürk'te, gittiğim avm de istinye'de geçirmiş birisi olarak söyleyebilirim ki, o zaman da son derece dandik bir üçgendi. avm'ye yolum ayda bir düşer. sabah erken işe gitmek eziyet, ikinci köprü ve arkasından büyükdere caddesinin trafiğinden kaçmak için kağıthane'den tünelle dolmabahçe'ye gelip, sahil yolundan ortaköy'den dolanırdım. iş çıkış saati levent'ten yukarı maslak'a gitmek zaten imkansız. o istikamette o yolu kullanan kimseye rastlamadım, herkes etiler'den ikinci köprünün ayağına bağlanır, ki o da ayrı eziyet. işten eve o saatte dönmemek için vakit geçirmek amacıyla icat çıkarırdım kendime. bir ara telekom arena'da maç izledim, müdavimi olduğum barlar, kafeler oldu. istanbul trafiğinde, bu üçgene ancak mix use projelerde aynı site dahilinde katlanılır. ev, iş, avm kanyon mümkün mesela. o da olsa olsa katlanılır olur, güzel olmaz. her gün aynı avm'de ne yapacaksın? istanbul paran olsa da trafik yüzünden harcayamayacağın kadar dandik bir şehir. nerede olursan ol, iş çıkış saatinde iki saatliğine mahsur kalıyorsun. halkalı malkalı zaten haritada yerini bilmediğim yerler.

istanbul ancak yalıda oturana güzel. bebek little china'nın sahibi uzun süre erenköy suadiye tarafında oturdu. sabah motorunu teknesine atıp bebek'e geçerdi. o da olumlu. yoksa hakikaten pek çekilecek tarafı yok.
  • iç açıları toplamı sahte hayatlardır.