şükela:  tümü | bugün
  • mesleğine saygısı yoktur.

zaman/para harcar en iyi şekilde kendini ifade etmek için uğraşırsın. gider görüşürsün, umutlanırsın ama hanımefendimiz/beyfendimiz eli telefona ya da e-maile ulaşıp olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını söylemez. öyle arada bırakır ki belirsizlikten "oldu mu, olacak mı?" diye kendimizi yiyelim.
  • türktür.
  • biz sizi sonra arayacağız der, aramazlar.
    eski sevgilim gibi.
  • -merhaba. siz aramayınca ben aramak istedim. benim bi iş başvurum vardı da?
    +üzgünüz efendim başka birini aldık geçen hafta.
    -ben zaten başka iş buldum. bir tek siz mi varsınız lan? ohhh maaşı da iyi rahatımda yerinde. ühühühühüh.
    +bulamadın dimi?
    -bulamadım valla.

*ayıp eden ik değil şirket politikasıdır.
  • indeedde bile kanadaya başvuru yaptığın vakit adam zahmet edip sana uzun uzun yazıyor oldu olmadı veya interview gerekiyor diye. sen türkiye'de git yüzyüze görüş haber vermiyor. memleketin iksından patronuna kadar hepsi görgüsüz ve nezaketsiz olduğu için böyle birşey yapmaya gerek görmüyorlar. sanki olmadı dese aday niye olmadı diye soracakmış gibi.
  • görüşülmesi gereken aday kotasını doldurduğu için geri dönüş yapmaya tenezzül etmeyen, mesleğine saygısız, görgüsüz bir canlı formudur.
  • deveye sormuşlar sırtın neden eğri; devede cevap vermiş ; nerem doğru
  • saygısızlık ve empati yoksunluğu göstergesidir bu ik için. adayın emek ve umutlarını hiçe saymaktır. en azından standart birkaç mail hazırlarsın, adaya uygun olanı gönderirsin. çok mu zor anlayabilmiş değilim.
  • insana saygisi olmayan insan kaynagidir.
    insan kaynagi degildir kk (kole kaynagi)dir o yuzden.
  • sonucu bildiren de mi var ?