şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözde kurumsal özde vurumsal şirket ve görünen yüzü iknın yaptığı hareket. iş görüşmesine davet ediyorsan bir zahmet başvurduğum cvyi bi çıktı al konusalım bu neyin işsizliği ki . bir de sormazlar mı “net ücret beklentinizi neden boş bıraktınız? “ diye. bilmem neden boş bıraktım ki süper zeka ikcı kardeş tühh
  • özenle hazırlayıp götürdüğün cv çıktısına rağmen yine elle kendi formlarını doldurtmaları ve sonrasında biz sizi ararız deyip asla aramamaları aşağılayıcıdır.
  • bugün iş görüşmesine gelen birisi kendi cv'sinde, bizim eleman arama formunda yazan yazıyı birebir kullanmıştı. tabiki fos çıktı eleman. belki de özgeçmişinizden emin olmak istemişlerdir.
  • işe kabul ettiklerinde doldururuz o kuruma has ve özlük dosyamıza konulacak güncel özgeçmişi.

denyoluğun alemi yok.
  • 3ay önce iş görüşmesinde o formu doldurttular tekrar. hızlı hızlı doldurdum detaya girmedim üşendim amq. arada ik müdürüne laf sokmak zorunda kaldım.

- mezun olduğunuz liseyi yazmamışsınız?
    + master ve üniversiteyi yazdım lise mezunu olduğumu tahmin edersiniz.
    ik müdürü fatal error verdi. sanırım yeni çıkan kanunlarla bir ilgisi olmalı. ikcılar üşengeç olurlar.
    artık dublindeyim uğraşmak zorunda kalmayacağım gerzek ikcılarla
  • her seferinde okula hangi yıl başladım hangi yılda bitti gerginliği yaşadığımdan üniversiteden geriye doğru gidiyorum. umarım bu konuda yalnız değilimdir.
  • uluslararası bir firma tarafından arandım, yazılımcı arıyoruz gelin görüşelim diye neyse gittim kozyatağı'ndaki yerlerine beni 15 dakika girişte, danışmada beklettiler, tam kalkıp gidiyordum birisi geldi karşıladı görüşmenin olacağı odaya aldı. bu elle doldurulan kağıt parçalarından verdi neyse dedim doldurdum bir 15 dakika civarı da orda bekledim sinirlendim çıkıyordum kapının orda görüşmeyi yapacak kişiyle denk geldik, beklettiniz gelen giden olmadı bende gidiyorum dedim, neyse beni geri dönmeye ikna etti ve başka bir toplantı odasına geçtik. görüşmeye başladık.. bana doldurttukları o kağıtlar ellerinde karşımda iki kişi vardı, aradıklar aslında tamda bendim ama görüşmeyi öyle bir yere getirdim ki görüşmenin sonuna doğru beni pozisyonu kabul etmem için ikna etmeye çalışıyorlardı, ne dedilerse benim tercihlerime uymuyor, düşünmüyor dedim..

size demek istediğim şu, bu elle doldurttukları firmanın kendi istediği formattaki cv'msi şey belki sizin için son bir fırsat olabilir, iyi değerlendirmek lazım.

ik'cıları pek takmamak lazım, onların kendine has bir dünyaları var sadece onları atlatmaya bakın. görüştüğünüz teknik ekip lideriniz veya arkadaşınız bu elemanı alacağız dedikten sonra ikcı napabilir ki ?
  • form yapmayın demiyorum yine yapın ama arkadaş ben 7 pt yazamam kalın tükenmez kalemle şunu anlayın artık. 7 pt lan 7 pt! olmuyor yani sığmıyor. sığmadığı gibi anlaşılmıyor da. özlük dosyasına yine koyun da okuyamazsanız sıkıntı büyük güzel kardeşim. 1 sayfa fazla yapın du anına kodumun formunu. ya da al üst boşlukları hayvan gibi geniş tutmayın. sinirlendim yine.