şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istisnai durumlar olsa bile istisnalar kaideyi bozmaz. yüzünüze gülümseyip :
  -aa tabi olabilir trafik, şirketin yerini herkes bulamıyor vs... deseler de inanmayın.
  görüşme yapanın iç sesi her zaman şunu der:
  -eksini verdim güzel kardeşim
 • hayata geç kalmak kadar fena değildir. dünyanın sonu, felaket, "aman allahım" hiç değildir. bu demek değil ki 10 günlük sakalla, iyice gevşek vaziyetlerde, yırtık kotla gidin o görüşmeye. ben bu şekilde başarılı olanı görmedim. ama geç kalıyorsan da kaldın, insanlık hali yani. sen de yeterince insansan, aklın varsa, tek cümle eder, kaparsın o işi yine.
 • plazayı görmek ama her tarafın alt üst geçit dolu olmasından dolayı '' görüyom ama gidemiyom:( '' gibi salak bir moda girmenin sonucu da olabilir bu mesela. 10 dk geç kalmak, cüzdanı evde unuttuğunuz için danışmada kimlik yüzünden oyalanmak, sinirlerin bozulması yüzünden asansörde yanlış katta inip tekrar geri binmek falan derken ortalama 15-20 dk geç kalmak. o mülakattan sonra yine çağırdılar. yine geç kaldım. aslında erkenden gidip koyun gibi beklemektense geç kalmak daha iyi. ''ooo hoşgeldiniz fekat hanım gözümüz yollarda kaldı'' diyorlar geç kalınca mesela.
 • sizi cagiran sirket bi zahmet telefon acip yarin gorusmeniz oldugunu soylemekten dahi aciz bir yerse, cok da kafaya takmamaniz gereken durumdur. ha oyle bi yer degilse isi bastan %50 sakada bindirmissiniz demektir, hele gecikeceginizi haber de vermediyseniz gecmis olsun. is gorusmesinin yapilacagi yerde 10-15 dakika onceden hazir bulunmaniz gerekir, ne daha once, ne daha sonra.
 • bir şirketin ik departmanı ile bir anımı paylaşmak istiyorum. iş görüşmesi için bana verilen saat 16:00'dı acele ile 12:00'da gittim, ik ile konuşmamızın sonralarına doğru neden 12:00'de geldiğimi sorduğunda "çünkü bana 12:00 uygundu." cümlesi döküldü ağzımdan (ve sonuç, 1.5 yıldır bu görüşmeyi gerçekleştirdiğim şirkette çalışıyorum, halen neden benim işe alındığımı sorguluyorum.)
 • çok geçerli bir mazeretiniz yoksa aynı firmaya bir daha geç gitmeyeceğinizi garantileyecek eylem

  (bkz: biz sizi ararız)
 • işverenin devamlı yaptığı ancak işe alınanın yapması hayati hata olan durum. tamam paraysa para, ancak emek satacak işe girecek kimse de.

  1 saat geç kalan birini işe almıştım ben. 3.5 yıl çalıştı. bir sorun çıkmadı.

  sonra ne oldu? biz şirketi kapattık. heheheh.
 • bi sürü iş görüşmesinde bekletilen biri olarak hiç de umurumda olmayan durumdur, beklesin bezevenkler
 • isverenin gec kalmasi durumunun da gerceklesebilecegi hadise.

  bir hafta onceseinden 1 saatlik is gorusmesi ayarlanir saat sabah 9da. sirkete vardiginizda resepsiyondaki kisi, x bey 15 dakika kadar gec gelecek deyip 40 dakika oldugunda; 20 dakika is gorusmesi icin yeterli olmayacak deyip sirketten ayrildim. ustelik linkedin'den beni bulup kendileri is gorusmesi ayarlamaya calismislardi.
 • maps.google.com sayesinde başıma gelen durumdu. metrodan yürüyerek 11 dk yazmıştı. 22 dk sürdü aq