şükela:  tümü | bugün
  • erkekler için;

ya küçük, ya büyük bir penise sahip olmak.

arası olursa olmaz.
  • kolay yükselebileceğiniz bir ekibe dahil olmak. örneğin şirketlerdeki controlling ekipleri genellikle küçüktür ve cfo'luğa kadar rekabet edeceğiniz kişi sayısı az olur. ya da dışarıdan hızla tecrübe kazanıp bir şirkete yönetici pozisyonunda geçiş yapabilirsiniz. audit veya consulting firmalarında çalışmak bunun önünü açar.

ama her şekilde çok ama çok çalışmanız gerekir. zaten az çalışmanıza rağmen yükseliyorsanız yalakalık işinde epey iyisiniz demektir.

bir de her şekilde politikayı iyi bilmek ve uygulayabilmek gerekiyor ya. hangi işlerim benim için vitrindir, hangilerini üstünkörü yapıp geçmem yeterli olur, kimin kimle arası iyidir hep bilmek gerek. verilen emeğe kıymet vermeyen şirketten de topuklamak gerek.

burada "yalağalık yalağalık yalamag ehi ehi" diyen onca yazardan daha faydalı olduğumu umuyorum.
  • (bkz: dayı)

*

*
  • ağır yalakalıktan geçer. limonlu dondurma yalıyormuş gibi düşün kendini. diline kuvvet, yala. bak bu yol, çok çalışmaktan ve fındık kadar şeye sahip olmaktan daha etkilidir. patron o fındığı bir kere kırar ama senin yalamana doyamaz.
  • başarı ölçütünüz üst yönetim ise,

kaypak bir dil, yavşak bir ağız.

ya da torpil account'unuz varsa cheat mode'u açabiliyorsunuz.
  • konuşurken ve yazarken araya gerekli gereksiz ingilizce kelimeler sıkıştırılması da başarılı olmanın yollarından biri olabilir.
  • iş hayatında üç özellik mutlak başarı getirir: çalışkan, dürüst ve güleryüzlü olmak.
  • gelip burada "çaycıya bile teşekkür etmekten geri durmayın, tevazu sizi yüceltir" demeyin, hem iş hayatında yükselmiyorsunuz, hem de birkaç küfür yiyebiliyorsunuz.
  • mesela aramaya inanmak
    böylelikle enerjinizi sizden önce yapılmış çalışmalar için harcamaz, yaptığınız muhteşem komik tespitlerin ilk sizin aklınıza geldiği sanrısından da kurtulabilirsiniz...

(bkz: işyerinde başarılı olmanın yolları)
    (bkz: işyerinde yükselmek için ipuçları)
  • kesinlikle atarlanmayın.